Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
25.08.2010

LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS PLĀNOTĀS IZMAIŅAS 2008. GADĀ

•     no 1.janvāra minimālā darba alga paaugstinājusies no 120 līdz 160 latiem;
•     no 1.janvāra ieviests vecāku pabalsts – jaundzimušā māte vai tēvs varēs saņemt vecāku pabalstu 70% apmērā no savas sociālās iemaksu algas. Jaunais vecāku pabalsts aizstās līdzšinējo bērna kopšanas pabalstu, ko izmaksāja no valsts pamatbudžeta. Ņemot vērā pamatbudžeta iespējas, bērna kopšanas pabalstam bija noteiks maksimālais apmērs – 392 lati mēnesī.
Jaunajam pabalstam ir atcelti „griesti” (nav noteikta maksimālā robeža), un tas līdzināsies algai, ko cilvēks saņem „uz rokas” pēc nodokļu nomaksas. Savukārt minimālā vecāku pabalsta apmērs sociāli apdrošinātiem vecākiem būs 63 lati. Vecāki, kas nav sociāli apdrošināti, tāpat kā līdz šim varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu Ls 50 apmērā. Vecāku pabalstu maksā, līdz bērns sasniedz viena gada vecumu.
Pēc ministrijas prognozēm, vecāku pabalstu nākamgad vidēji mēnesī saņems gandrīz 12,9 tūkstoši cilvēku. Četru gadu laikā pabalsta saņēmēju skaits varētu pieaugt par gandrīz 4 tūkstošiem.
•     no 1.janvāra no 50 līdz 150 latiem mēnesī tiks trīskāršots pabalsts par bērna invalīda ar smagiem funkciju traucējumiem kopšanu.
Pabalsta palielināšana ļaus būtiski uzlabot to ģimeņu materiālo situāciju, kurās ir bērni invalīdi, kuriem nepieciešama īpaša kopšana. Tie pārsvarā ir bērni, kuriem ir noteikta smaga invaliditāte kopš bērnības.
Saskaņā ar ministrijas aprēķiniem, bērna invalīda kopšanas pabalstu 2008.gadā saņems 750 cilvēki. Tam būtu nepieciešami nedaudz vairāk nekā 1 miljons latu.
•     no 1.janvāra ieviests jauns ikmēneša pabalsts 100 latu apmērā invalīdiem ar smagiem organisma sistēmu funkciju traucējumiem, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem nepieciešama īpaša kopšana. Īpašas kopšanas nepieciešamību pamato Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas slēdziens.
Līdztekus šī invalīdu grupa saņems gan valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu vai pensiju, gan jauno pabalstu. Tādējādi valsts sociālo pabalstu veidā cilvēki saņems vismaz 150 latu mēnesī. Saskaņā ar ministrijas aprēķiniem, jauno pabalstu vidēji mēnesī saņems 7400 invalīdi. Tam būtu nepieciešami 8,88 miljoni latu. Diemžēl tas šobrīd neattiecas uz redzes invalīdiem, to skaitā, arī uz pilnīgi neredzīgiem.
•    no 1.jūlija tiks dubultots piemaksas apmērs pie vecuma pensijas par vienu apdrošināšanas stāža gadu no 19 līdz 40 santīmiem. Tādējādi piemaksa pie vecuma pensijas varētu paaugstināties par vidēji 7,22 latiem. Piemaksa pienākas 80% no visiem vecuma pensijas saņēmējiem.
Saskaņā ar aprēķiniem, piemaksas pie vecuma pensijas saņems vairāk kā 379 tūkstoši cilvēku. Tam nepieciešami 16,4 miljoni latu.
Pensiju indeksācijai 2008.gadā paredzēti 37,9 miljoni latu. Pensiju indeksācijā plānotais vidējais pensiju apmērs: aprīlī - 3,42 Ls, oktobrī - 11,88 Ls. Līdz ar to kopā vidēji 2008.gadā pensijas indeksācijas rezultātā palielināsies par 15 latiem.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.