Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.02.2011

Liepājas dome jau daudzus gadus ir atbalstījusi biedrības darbību, un dara to arī šogad, nesamazinot finanšu apjomu ne par vienu santīmu. Līdz ar to biedrībā turpināsies datorapmācība, tiks nodrošināti transporta pakalpojumi, strādās invaliditātes sabiedriskais eksperts. Paldies pilsētas mēram personīgi, deputātiem un visiem, kuri novērtējuši mūsu darbu.
Paldies par atbalstu pilsētas Sociālajam dienestam – arī šogad darbu turpinās mezglotāju un pinēju pulciņi. Vēl gaidām atbildi uz mūsu lūgumu sniegt finansiālu atbalstu biedrības aktivitātēm no Aizputes un Kuldīgas novadu domēm.
Atbalsts iepriekšējo gadu apmērā no Liepājas sporta pārvaldes būs arī LNSK „Ezerkrasts”. Tas nozīmē, ka varēs notikt visas iecerētās sporta aktivitātes un turnīri, varēs darboties trenažieru zāle. Priecē, ka, piemēram, jau šaha turnīrā šogad piedalījās vairāk cilvēku nekā pagājušajā gadā.
Esam ļoti pateicīgi ASV vēstniecībai. Vēstniecībā notika iekšējs konkurss, kurā īpašai balvai tika izvirzītas nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas, lai saņemtu īpašu balvu 1000 dolāru apmērā. 27. janvārī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere pasniedza godalgas „Par inovatīvu darbu sabiedrības labā” - Liepājas Neredzīgo biedrībai, biedrībām „ODIN/VITA” no Daugavpils un „Patvērums „Drošā māja”” no Rīgas. Kandidātus izvērtēja pēc to radošās pieejas sabiedrības problēmu risināšanā, pārvarot līdzekļu trūkumu un citus ierobežojumus. Par saņemto naudas balvu plānojam iegādāties airu trenažieri.
Šādu trenažieri esam jau iepazinuši, jo Daugavpils sporta klubs „Elpa” tādu mums bija aizdevis, lai dalībnieki sagatavotos sacensībām, kuras notika Jūrmalā. No biedrības piedalījās 3 dalībnieki - Augustins Hofmanis, Vladimirs Kļimovs un Raimonds Briežkalns.
Airu trenažieris vienlaikus noslogo daudzas muskuļu grupas –vēdera presi, rokas, kājas un muguru. Tiklīdz trenažieris būs iegādāts, varēsiet nākt un izmēģināt.
Šajā gadā turpinām rehabilitācijas centra „Dzīves skola” paplašināšanu. Šobrīd remontējam telpas, kuras atrodas virs esošā centra. Pēc remonta beigām mums būs daudz lielākas iespējas uzņemt vairāk cilvēkus ar invaliditāti no visas Latvijas, lai varētu sniegt viņiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošināt naktmājas.
Pieprasījums pēc mūsu sniegtajiem pakalpojumiem palielinās. Ceram, ka tie, kuri atbrauks, mācīsies, attīstīs jaunas prasmes un iemaņas, pilnveidos sevi, ieteiks to arī citiem. Mēs atkal un atkal no jauna aicinām - nesēdiet mājās, piedalieties!
Atgādinām, ka Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansētā projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” ietvaros, cilvēkiem ar I, II un III grupas redzes invaliditāti ir iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības Liepājas Neredzīgo biedrībā - ādas apstrādē, klūdziņu pīšanā, floristikā, angļu valodā,datorlietošanas pamatprasmju apguvē, klavierspēles pamatos, pašaprūpes prasmju apguvē un pielāgoto sportisko aktivitāšu apguvē.Tāpat piedāvājam izmantot mūsu rīcībā esošo transportu un naktsmītnes.
No 21. līdz 26. martam 9 cilvēki – biedrības biedri un darbinieki, no Liepājas Neredzīgo biedrības, ESF un SIF atbalstītā projekta „Liepājas Neredzīgo biedrības un NVO sadarbības tīkla kapacitātes stiprināšana” ietvaros, viesosies Apvienotajā Karalistē, lai tiktos ar Karaliskā Nacionālā Neredzīgo institūta un Birmingemas Katoļu Neredzīgo biedrības pārstāvjiem.
Iepazīsimies, kādas Lielbritānijā cilvēkiem ar invaliditāti ir iespējas strādāt, kādas ir nodokļu atlaides uzņēmējiem, kuri nodarbina šos cilvēkus, kā tiek apkārtējā vidē ieviests universālais dizains, kā darbojas suņi - pavadoņi, kādus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēkiem ar redzes traucējumiem sniedz nevalstiskās organizācijas. Par šo projektu sīkāk variet lasīt mūsu mājaslapā www.redzigaismu.lv , sadaļā “Jaunumi”.
Ir izveidots jauns interneta portāls “Labdarības faktors”. Tajā ikviena reģistrēta labdarības organizācija var bez maksas vākt ziedojumus un publicēt nepieciešamo informāciju. Jebkurš interesents var iepazīties ar ievietotajiem stāstiem un izlemt, kam sniegt savu atbalstu. Šajā portālā esam ievietojuši arī savu stāstu “Atmiņas par pasaules krāsām”. Vēlamies savākt līdzekļus, lai Ziemupē, skaistā, klusā vietā netālu no jūras, izveidotu “Dvēseles veldzes dārzu” par kuru rakstījām jau izdevuma pagājušā gada 3.numurā. Šo stāstu jūs variet izlasīt arī biedrības mājas lapā.
Līdz 8.martam aicinām pieteikties uz masieru kursiem. Ja tiks nokomplektēta grupa, kursus varēs apmeklēt Liepājā. Pieteikties var ne tikai cilvēki ar invaliditāti, bet arī bezdarbnieki, kuriem šie kursi ir bez maksas, kā arī strādājošie - maksa 25 Ls mēnesī. Interesentiem jāzvana uz biedrību pa tālruni 63431535 vai jāierodas personīgi.
Cilvēkiem ar 1.grupas redzes invaliditāti atgādinām, ka Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs visā Latvijā pieņem iesniegumus pabalstam par asistenta pakalpojumu izmantošanu (desmit stundas nedēļā). Taču šo pabalstu var pieprasīt tikai tie, kuri nesaņem valsts pabalstu invalīdiem, kuriem nepieciešama kopšana, kā arī izņemot tos, kas atrodas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā vai stacionārā ārstniecības iestādē.
Lai saņemtu pabalstu, personai ar 1.grupas redzes invaliditāti jāreģistrējas jebkurā no 28 NVA filiālēm un jāiesniedz pieteikums personīgi (to var izdarīt arī pilnvarots pārstāvis, kuram ir notariāli apstiprināts pilnvarojums pārstāvēt iesniegumā minēto personu).

LNSK „Ezerkrasts” aicina uz šādiem pasākumiem 2011. gadā:

15.februāris    Darts
1.marts        64 lauciņu dambrete uz atdošanu
15. marts        Šahs
22.marts    Novuss - dubultspēles
5. aprīlis        100 lauciņu dambrete
12. aprīlis        Ātrspēles šahā
19. aprīlis        Novuss
3.maijs        64 lauciņu dambrete uz atdošanu
10.maijs        Galda teniss    Galda teniss
17.maijs        Ātrspēles šahā
31. maijs             Šaha turnīrs Liepājas invalīdiem un pensionāriem
7.jūnijs    100 lauciņu dambrete - ātrspēle
17. jūnijs        Stafete
jūnijs    Šaha turnīrs Liepāja - Klaipēda
9.augusts        Domino
23.augusts    Darts
Augusts         Daugavpils atklātais vieglatlētikas
čempionāts
30.augusts    Stafete
6.septembris    64 lauciņu dambrete - ātrspēle
13.septembris        Novuss - dubultspēles
20.septembris    Šaha turnīrs Liepājas invalīdiem un pensionāriem
4.oktobris    Galda teniss - dubultspēles
11.oktobris    Novuss – kausa izcīņa
1.novembris    Domino – kausa izcīņa
15.novembris        Darts
29.novembris    Šahs – kausa izcīņa
13.decembris    Novuss – dubultspēles –kausa izcīņa   Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.