Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.02.2014 Autors: LNB

23. un 24. janvārī, Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta „Mana sociālā atbildība” ietvaros, biedrības biedri Gunita Kronberga un Artūrs Līvmanis, kopā ar pārstāvjiem no Liepājas domes, apvienības „Apeirons”, Saldus pensionāru biedrības un Klaipēdas rehabilitācijas centra, devās braucienā pa Kurzemes reģionu un uz Klaipēdu Lietuvā, iepazīstot divu gadu laikā, šī projekta ietvaros, veiktos vides pielāgojumus pašvaldībās. 
Stāsta Artūrs: „Apskatījām Nīcas novada domes ēku, kurā iebūvēts lifts, lai cilvēki, kuriem ir grūti kāpt pa trepēm, varētu nokļūt pie vajadzīgajiem pašvaldības darbiniekiem augšējos ēkas stāvos. Tad devāmies uz Klaipēdu apskatīt rehabilitācijas centru. Centrā cilvēki ar invaliditāti var apgūt daudzas profesijas. Dažiem būs piemērota pavāra profesija, ratiņkrēslā sēdošas sievietes var apgūt manikīres amatu, cilvēki ar redzes traucējumiem - masiera darba prasmes. Mācību telpas pielāgotas, lai cilvēki ratiņkrēslos un ar redzes traucējumiem varētu ērti tajās iekļūt un pārvietoties. Ēkā ir lifts, pieejams ratiņkrēslā sēdošiem, bet informāciju uz lifta pogām var salasīt/sataustīt gan vājredzīgs, gan neredzīgs cilvēks. Ēkā izvietota taktilā karte, kurā attēloti stāvu plāni. 
Tālāk ceļš veda uz Ventspili. Pabijām planetārijā, kurā mums pastāstīja par Saules sistēmas uzbūvi, planētām un zvaigznēm. Tālāk devāmies uz moteli „Vilnis”, kurā ir labi risinājumi atbilstoši universālajam dizainam. Ēkā ierīkots lifts, istabiņu durvis labi kontrastē uz balto sienu fona. Cilvēki ar redzes traucējumiem var paši sameklēt savu istabiņu, jo uz durvīm izvietoti taktilie uzraksti un cipari. 
Ventspils Olimpiskā centra peldbaseins ir pielāgots cilvēkiem ratiņkrēslos. Ar speciālas ierīces palīdzību, peldētājs ratiņkrēslā tiek iecelts baseinā, un pelde var sākties. Pēc tās speciāla ierīce izceļ baseina apmeklētāju ārā, un ar asistenta palīdzību viņš nokļūst ģērbtuvē un mājās. Centra darbinieki apliecināja, ka pieprasījums pēc šī pakalpojuma pieaug. Katram peldbaseina apmeklētājam ar īpašajām vajadzībām tiek izveidots individuālais apmeklējuma plāns.
Otrajā dienā devāmies uz Kuldīgu, apskatīt Sociālā dienesta ēku, kura pielāgota gan cilvēkiem ar redzes traucējumiem, gan ratiņkrēslos. Pie telpu durvīm uzraksti braila rakstā, kuri informē par speciālistu, kurš tur strādā, gan darba laikiem. Ir taktilās norādes par nokļūšanu uz citiem ēkas stāviem. Lifts pielāgots cilvēkiem ratiņkrēslos. Uz un no ēkas izveidota vadlīnija, izvietota taktilā karte, lai cilvēki ar redzes traucējumiem varētu orientēties apkārtējā vidē.
Nākamais apskates objekts - Kuldīgas Centra vidusskola. Pie tās izveidotas divas taktilās kartes, kuras attēlo skolu gan no ārpuses, gan apkārtējo vidi. Iekštelpās izvietota taktilā karte ar skolas stāvu plāniem un telpu izvietojumu. Uz kabinetu durvīm saprotami taktilo ciparu apzīmējumi. 
Atgriežoties Liepājā, pabijām Olimpiskajā centrā. Noskatījāmies video materiālus par vides pieejamību Liepājā un filmu „Sajūti un sasmaržo Liepāju”. Tajos stāstīts par pielāgoto pludmales zonu, kura pieejama cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem un par iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem izbaudīt vasaru Liepājā. 
 
24.janvārī pasākumā Liepājas Latviešu biedrības namā tika godināti pagājušā gada labākie sportisti. Mārim Ceirulim tika piešķirts apbalvojums „Par pašaizliedzību un personisko ieguldījumu personu ar invaliditāti iesaistīšanā sportiskās aktivitātēs” nominācijā “Tautas sports”.
Janvārī apsekojām Liepājas Universitāti, kurā izveidota uzbrauktuve un lifts cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Drīz tiks izvietotas arī norādes, lai neredzīgi cilvēki var orientēties mācību iestādes telpās. 
Sadarbojamies ar Liepājas būvvaldi, lai Liepājas dzimtsarakstu nodaļa nākotnē būtu pieejama, un uz laulību ceremoniju ar liftu varētu nokļūt gan cilvēki ar invaliditāti, gan vecāka gada gājuma cilvēki. 
Biedrības vārdā aktīvi sniedzam priekšlikumus topošajam pilsētas attīstības plānam - par cilvēku ar invaliditāti iespējām sportot, rehabilitāciju, sociālajiem pakalpojumiem un vides pieejamību. 
Šogad pašvaldība līdzfinansē mūzikas terapijas nodarbības biedrībā.

APSVEICAM SPORTISTUS!
Notikušajā šaha turnīrā uzvaru guva Jana Tīruma. Šautriņu mešanā B4 grupā uzvaras lauri tika Gintam Petrovicam, B3 grupā – Janai Tīrumai, B2 grupā - Solveigai Vildmanei, bet B1 grupā - Genādijam Razmahovam. Novusa vienspēļu uzvarētājs ir Austris Nikiforovs.JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.