Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.02.2019 Autors: LNB

Aizvadītā gadā nogalē un vēlreiz janvārī Liepājas Neredzīgo biedrībā bija iespēja iepazīties ar jaunu un unikālu Latvijā ražotu produktu – grāmatu priekšlasītāju “Bruno”. 
Kā pirmie ar uzņēmuma “Kirchholm Electronics” radīto produktu iepazinās Liepājas Neredzīgo biedrības valdes pārstāvji, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiāles vadītāja Ilze Kārkliņa, arī vairāki biedrības biedri. Pēc pirmās tikšanās reizes bija skaidrs, ka nepieciešama arī otrā - “Bruno” kļuva par aktuālu sarunu tēmu un tā demonstrācijā bija ieinteresēti arī citi. 
Grāmatu priekšlasītājs “Bruno” ir “Kircholm Electronics” izstrādāta un Latvijā ražota iekārta, kura domāta neredzīgiem cilvēkiem drukāto grāmatu tekstu atskaņošanai latviešu valodā un saglabāšanai audio formātā. Ierīce ir viegli vadāma un tā ātri darbojas, viegli izmantojama arī lietotājiem bez datoriemaņām un asistenta. Proti, ierīces lietošanai dators nemaz nav vajadzīgs. Visa iekārtas vadība tiek nodrošināta tikai ar četru vadības pogu palīdzību. 
Kā darbojas Bruno? Teksts tiek ieskenēts un pēc lietotāja komandas atskaņots. Iekārta var skenēt un apstrādāt grāmatas arī mīkstajos vākos – netiek bojāts grāmatas iešuvums un skeneris arī mīkstā šuvuma grāmatās spēj atpazīt tekstu līdz pat iešuvuma vidum. Par iekārtas ātrdarbību liecina fakts, ka 180 lappušu biezas grāmatas apstrādei uz audio failu nepieciešamas tikai apmēram 30 minūtes. 
Iekārtā var uzstādīt līdz četrām dažādām balsīm.  "Bruno" jau tagad nodrošina tekstu atskaņošanu latviešu, krievu, angļu, vācu, spāņu, poļu, lietuviešu valodās, taču kopumā iespējams iekārtai likt atskaņot grāmatu saturu vairāk nekā 50 valodās. Latviešu valodas atskaņošanai tiek izmantots latviešu valodas sintezators (balss) "Tildes Visvaris".
Paredzams, ka šā gada pirmajā ceturksnī grāmatu priekšlasītājam “Bruno” sekos jauns produkts - iekārta, kas paredzēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem, drukāto izdevumu atrādīšanai uz ekrāna palielinātā tekstā dažādos fona un teksta krāsu režīmos, atbilstoši lietotāju specifiskajām prasībām.
Par “Bruno” praktiskajām īpašībām un izmēģināšanas iespējām vairāk var uzzināt Liepājas Neredzīgo biedrībā un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālē, kā arī sazinoties ar iekārtas ražotājiem. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.