Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
29.08.2010

Kas mūsu biedrībā noticis maijā?

-    no 24.aprīļa līdz 2.maijam Bērnu un jauniešu centrā “Vaduguns” notika invalīdu rokdarbu izstāde, kurā ar saviem darbiem piedalījās arī mūsu organizācijas klūdziņu pīšanas un mezglošanas pulciņa dalībnieki.
-    16. 19., 20. un 21.maijā biedrības biedriem bija iespējams apmeklēt Liepājas Teātra izrādes “Pēdējais kvēlais mīlnieks”, “Kā gribētos, lai kāds mani gaida”, “Sieviete no pagātnes”.
-    Andra Pumpura un Māris Ceirulis, Nīderlandes vēstniecības finansētā projekta ietvaros ir viesojušies vairākās pilsētas skolās, lai informētu pedagogus un skolēnus par redzes invalīdu problēmām, vajadzībām un iespējām. Tikšanās laikā skolēniem tika parādīti arī tehniskie palīglīdzekļi. Kristīgajā sākumskolā mūsējie viesojās 5.maijā, 11.vidusskolā 8.maijā, 6.vidusskolā 11.maijā. 8.vidusskolā 15.maijā. Šo četru dienu laikā tika aptverti skolēni desmit klasēs. Ņemot vērā lielo interesi par šiem informatīvi - izglītojošajiem pasākumiem, rudenī Māris un Andra šo darbu turpinās, jo vairākas skolas ir izteikušas vēlmi sadarbību turpināt.
-   13.maijā sociālā rehabilitētāja Kristīne Skābarde pārstāvēja mūsu organizāciju pasākumā “Informācijas diena Karostā”. Pasākuma ietvaros notika izstāde, ar kuras palīdzību Karostas iedzīvotāji tika iepazīstināti ar nevalstisko organizāciju darbu Liepājā un dažādu pakalpojumu sniedzēju iespējām Liepājā.
-    No 3.aprīļa līdz 18.jūnijam mūsu organizācijā praksē ir Liepājas Akadēmijas “Lietišķās socioloģijas“ 3.kursa studentes Eva Beļeviča un Liene Zalonska. Eva, prakses ietvaros, veic pētījumu par “Fiziskās vides un informācijas pieejamības vērtējums pilsētā Liepājas Neredzīgo biedrības biedru skatījumā”. Tā nolūks ir noskaidrot reālo situāciju sabiedriski nozīmīgajās vietās. Savukārt Liene veic pētījumu par nodarbinātības iespējām invalīdiem Liepājā. Lai veiktu invalīdu aptauju, kopā ar mūsu biedrības darbiniekiem Kristīni, Gunitu, Janu un Lauri ir izplatīts vairāki simti anketu. Katrā no tām ir 18 jautājumi. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs ne tikai konstatēt situāciju, bet arī izstrādāt ierosinājumus pašvaldībai un valdībai, lai uzlabotu vājredzīgo un neredzīgo cilvēku labsajūtu Liepājā. 
-    12.maijā Liepājas pilsētas Komunālā pārvalde, pamatojoties uz mūsu biedrības ierosinājumu, ir gatava pilsētas ielās veikt uzlabojumus vides pieejamības jomā, t.i., ar dzeltenām uzlīmēm sāk aplīmēt laternas un ceļazīmes, jebkuru citu stabu, kurš atrodas uz ietves 1,6 m 1,2 m un 0,3 m augstumā. Padarīt pieejamu fizisko vidi cilvēkiem ar daļēju vai pilnīgu redzes zudumu, tādējādi nodrošinot arī sava veida drošību un neatkarību. Cilvēks ar nelielu redzes atlikumu, redzot šos kontrastējošos dzeltenos marķējumus spēj patstāvīgi pārvietoties, nenonākot sadursmē ar tiem. Stokholma. Paldies Būvvaldei par izpratni arhitektei Guntai Šnipkei par izpratni un akceptu.
-    19.maijā Ventspils firma mēģina uzstādīt skaņas luksoforus ar jaunu skaņas signālu un vēlamies, lai tiktu saglabāts čivinātājs. Eiropas standarts neparedz šādu signālu. Kad firma “Signāls“ uzstādīja šos luksoforus, šī skaņa mūsu pilsētas iedzīvotājiem bija vispieņemamākā.
-    19.maijā Liepājas Neredzīgo biedrībā pulcējās Liepājas nevalstisko organizāciju pārstāvji
-    No 22. maija līdz 3.jūlijam mūsu biedrībā praksē ir 3 invalīdi. Divi kustību un viena redzes invalīde. Visi viņi Liepājas mācību centrā “Buts” mācās par informācijas ievadīšanas operatoriem.
-    23. un 24.maijā Latvijas neredzīgo sporta savienības rīkotais šaha čempionāts. Par čempionu kļuva mūsu Liepājas Neredzīgo sporta kluba šahists III grupas redzes invalīds Andris Ūpis. Andris Ūpis šo titulu ir izcīnījis jau ceturto reizi. Vēl no mūsējiem turnīrā piedalījās I grupas redzes invalīdi Māris Ceirulis, Ivans Kuzmickis un II grupas redzes invalīde Jana Tīruma.
-    25.maijā Māris Cerulis apsekoja luksoforus.
-    27.maijā 53 biedrības biedri no Liepājas un 20 no Kuldīgas devās uz sarīkojumu Rīgā, kur pasākuma “Latvijas Neredzīgo biedrībai - 80” ietvaros, dziedāja un spēlēja Latvijas Neredzīgo biedrības mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.
-    29.maijā Liepājas Augstskolas II kursa students Gatis Preiss sāk praksi firmā
-    30. maijā sociālā rehabilitētāja Kristīne Skābarde piedalījās reģionālā konferencē sabiedrības veselībā, kas notika Liepājā Veselības nedēļas ietvaros.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.