Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.08.2010

NO GLENA VAN EKERENA GRĀMATAS “12 VIENKĀRŠI LAIMES NOSLĒPUMI”

“Tikai tie, kas zina, kāds spēks ir patiesā un nesavtīgā došanā, piedzīvo dzīves visdziļāko prieku – patiesu piepildījumu.
Svētajā zemē Izraēlā ir divas jūras. Slavenā Galilejas jūra saņem svaigu ūdeni no netālā strauta, izmanto to, ali uzturētu dažādus ūdensaugus, un tad nodod to tālāk Jordānas upei. Savukārt Jordana dod dzīvību tuksnesim, darot to par auglīgu zemi. Turpretim jau Nāves jūras nosaukumā norādīts, ka tā ir mirusi. Ūdens Nāves jūrā ir tik sāļš , ka tajā nespēj pastāvēt nekāda dzīvība. Pamat atšķirība starp šiem diviem baseiniem ir tā, ka, saņēmusi ūdeni no Jordanas, Nāves jūra to patur. Tai nav iztekas.
Šis ir teicams piemērs atšķirībām starp cilvēkiem. Cilvēki, kas neko no sevis nedod citiem, kļūst kā sastāvējies ūdens un konstatē, ka paturētais žņaudz viņu dzīvību. Tie, kuri brīvi dod, vairo dzīvību. Ēriks Batervērts saka: “Devīgs cilvēks ir neglābjami laimīgs, drošs, apmierināts un bagāts.”
Šī ir mācība dzīves uzlabošanai. Ja jūs šodien neko nesēsiet, jums nākotnē nebūs ko pļaut. Jūsu pašu dzīves bagātība tieši atkarīga no tā, kā jūs bagātināt citus. “Nevērtējiet savu dienu pēc ievāktās ražas,” ieteica Roberts Luīss Stīvensons, “bet pēc iedēstīto sēklu daudzuma.”
Kā rakstīja “New York Times”, Miltonam Petrijam patika dot savu naudu citiem. Viņš meklēja Ņujorkas avīzēs “stāstus par ļaudīm, kuriem dzīve nodarījusi pāri. Tos izlasījis, viņš meklēja čeku grāmatiņu. “Mēs nezaudējam interesi par dzīvi un ar prieku veramies rītdienā, ja dāvājam prieku citiem,“ apgalvoja Eleonora Rūzvelta. “Laime nav mērķis, tā ir blakusprodukts”.
Vai jūs zināt, ka Elviss Preslijs nekad neprasīja nodokļu atlaides par tiem miljoniem dolāru, ko viņš ziedoja labdarībai? “Karalis” teica, ka viņaprāt, tas apgānītu ziedošanas garu.  
Miljardiera Džona Rokfellera dzīves pirmā puse bija gaužām nožēlojama – viņš nevarēja gulēt, jutās nemīlēts, un tāpēc viņu vienmēr ielenca miesassargi. 53 gadu vecumā viņam tika konstatēta reta slimība. Viņam izkrita visi mati, un viņa ķermenis sarāvās. Mediķi apgalvoja, ka viņš nodzīvos vēl tikai vienu gadu. Rokfellers sāka domāt par lietam, kas atradās ārpus ikdienības robežām, un sāka meklēt jēgu savai dzīvei. Viņš dāvāja naudu baznīcām un nabagiem, un izveidoja Rokfellera fondu. Viņa dzīve radikāli mainījās, veselība uzlabojās, un pretēji ārstu prognozēm viņš nodzīvoja līdz 98 gadu vecumam. Džona Rokfellera dzīve rāda, kādas pārmaiņas ir iespējamas, kad atklājam došanas prieku. Jūs varētu nodomāt, ka dot citiem būtu viegli, ja jums būtu Rokfellera bagātības. Kaut arī nav grūti atrast piemērus tam, ka bagātnieki atdod savu bagātību citiem, šeit nav runa tiaki par čeku izrakstīšanu kādai labdarības organizācijai. Tā ir tikai maza daļa no tā, ko gribam jums pavēstīt.
“Katrs cilvēks savas dzīves laikā, pats to nezinādams, kaut ko atstās un kaut ko paņems,” teicis Roberts Falgems. “Lielākoties šo “kaut ko” nevar ne ieraudzīt, ne saskaitīt. Tas neparadīsies arī aptauju datos. Bet bez tā nekam nav paliekošas nozīmes.”
Dvaitam Mūdijam šis “kaut kas” kļuvis par dzīves veidu. Mūdijs reiz teica: “Es vēlos darīt labu, cik vien spēju, visiem, kam spēju, visos iespējamos veidos un tik ilgi, kamēr vien tas būs manos spēkos.”
Jūs varat likt plūst dzīvības straumei un, atdodot sevi citiem, piešķirt viņiem milzu vērtību. Domājiet visupirms par citiem! Rodiet iespēju darīt viņu dzīvi bagātāku! Dodiet nesavtīgi! Dzīves likums ir šāds – jo vairāk jūs dosiet sevi citiem, neko negaidot pretī, jo vairāk svētības būs jūsu dzīvē.
Ja vēlaties piedzīvot neizsīkstošu veiksmi, mācieties atdot sevi citiem un dot tiem cerību! “Panākumi nav nekāds retums – tā ir visai parasta lieta,” apgalvoja Henrijs Fords Vecākais. “Tas nozīmē samērot savas pūles ar pārvaramiem šķēršļiem un savas spējas – ar to, kas vajadzīgs citiem. Nekādu citu panākumu nevar būt. Vairums cilvēku domā, ka gūt panākumus nozīmē saņemt. Patiesībā panākumi sākas ar došanu.”Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.