Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.08.2010

12 jaunas mācību programmas cilvēkiem ar invaliditāti

Valsts aģentūra „Sociālās integrācijas centrs” (SIC) ir izstrādājusi 12 jaunas mācību programmas. Tās tapušas, ņemot vērā cilvēku ar invaliditāti un darbu devēju aptaujas rezultātus. Lai interesentus iepazīstinātu ar jaunajām programmām, SIC 21. aprīlī Jūrmalā, Dubultos, Slokas ielā 68 no plkst. 11 līdz 16 rīko atvērto durvju dienu. Aicināti gan invalīdi, gan viņu ģimenes locekļi, gan invalīdu organizāciju pārstāvji, gan pašvaldību sociālie darbinieki.
Uzsākt mācības jaunajās programmās cilvēki ar nepabeigtu pamatskolas izglītību, varēs sākot ar nākamo mācību gadu, kad būs iespējams apgūt:
1)    Divriteņu remontatslēdznieka,
2)    Informācijas ievadīšanas operatora,
3)    Apdares darbu strādnieka,
4)    Apmetēja,
5)    Flīzētāja,
6)    Krāsotāja,
7)    Tapešu līmētāja un grīdu klājēja,
8)    Konditora palīga,
9)    Pavāra palīga,
10)    Biroja palīgdarbinieka,
11)    Viesu uzņemšanas dienesta speciālista,
12)    Istabenes,
13)    Viesnīcu uzkopšanas darbinieka,
14)    Pārdevēja kioskā,
15)    Klientu un pacientu reģistrēšanas darbinieka profesijas.
Lai iegūtu beigšanas apliecību, profesija būs jāapgūst 150 – 960 stundas. Būs praktiskās un teorētiskās nodarbības, kā arī mācību prakses.
Līdztekus jaunajām īslaicīgajām programmām cilvēki ar invaliditāti šobrīd var iegūt profesionālo vidējo, 1. līmeņa augstāko vai 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību šādas nozarēs: Komerczinības, Grāmatvedība, Ēdināšanas serviss, Mehatronika, Elektronika, Datorsistēmas, Sekretariāta un biroja darbs, kā arī Viesnīcu serviss, Surdotulks, Personāla speciālists un mārketinga speciālists.
Mācības pilnībā finansē valsts, tāpat arī dzīvošanu viesnīcā un ēdināšanu trīs reizes dienā. Paralēli mācībām audzēkņi vēl var saņemt arī sociālo un medicīnisko palīdzību. Lai tiktu apgūta vispiemērotākā specialitāte, pirms mācību uzsākšanas SIC speciālisti palīdz izvēlēties atbilstošāko no mācību programmām.
Pašreiz Sociālās integrācijas centrā mācās apmēram 300 cilvēku ar invaliditāti no visas Latvijas. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.