Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.04.2018 Autors: LNB

Sarunājas Aigars Bušs
„Nezaudēt vēlmi tiekties uz priekšu”

- Labdien! Iepazīstināsi ar sevi?
- Mani sauc Sandija Brikmane. Pagājušā gadā es nācu tikties ar biedrības vadītāju, lai sameklētu cilvēku, kas varētu pie manis strādāt. Tur gan nekas nesanāca. Šogad man piezvanīja no biedrības un piedāvāja vadīt filcēšanas nodarbības. Es piekritu.
- Vadīt nodarbības brīvprātīgi?
- Jā, un es arī piekritu.
- Kāda ir motivācija strādāt brīvprātīgi?
- Ja kaut ko dara, ir jābūt mērķim. Man mērķis ir šeit - sirdī, tā kā es esmu radošs cilvēks, tad man nepārtraukti vajadzīgas radošas idejas. Tā kā pašreiz strādāju mājās, man kļuva garlaicīgi, es meklēju iespēju mazliet darboties ārpus mājām. Es ļoti priecātos, ja mums kopā izdotos radīt tādu produktu, ko cilvēki var izveidot un kas interesētu arī citus. Un ka tas varētu būt tāds, ar ko viņi varētu papildus piepelnīties. Tas ir tas mans lielākais mērķis! 
- Doma ļoti laba, iemācīt cilvēkiem, lai viņi pēc tam varētu strādāt, pārdot šo produktu un piepelnīties. Cik reizes nedēļā tu nāc pie mums?
- Pagaidām vienreiz, bet nākotnē ir plānots divreiz. Nodarbības ilgums ir 2 līdz 2,5 stundas.
- Kas ir filcēšana?
- Filcēšana ir darbs ar vilnu. Ir divi veidi, kā var filcēt - sausajā un mitrajā tehnikā. Vieglāk gan ir rādīt nekā stāstīt. Ir kārsta vilna, un tad no vilnas var veidot to produktu, ko esam izdomājuši. Tā pakļaujas, ir dabīgs produkts, patīkams. Man pašai ar vilnu patīk strādāt, jo tā dod siltumu. Nodarbībās mēs mēģinām veidot formu produktam. 
- Vai ir daudz interesentu, kas grib ar to nodarboties?
- Jā, ļoti daudz.
- Ar ko tu pati nodarbojies?
- Es aužu. Pirms diviem gadiem pabeidzu Liepājas dizaina un mākslas vidusskolu kā tekstila dizainere. Aušanu modernizēju ar mūsdienīgiem materiāliem un ar mūsdienīgu skatījumu.
- Kas ir mūsdienīgi materiāli? 
- Tradicionāls materiāls ir vilna. Es izmantoju alpaka un merino vilnu, ko Latvijā neiegūst.
- Kas tā tāda?
- Alpaka ir mājdzīvnieks no kura iegūst vilnu. Izstrādājumi tiek veidoti modernā versijā, ir daudz lielāki. Es ražoju šalles, vestes, apmetņus, mēteļus.
- Ir noiets?
- Latvijā mazāk, Liepājā praktiski nē, bet Rīgā un ārzemēs gan. 
- No kurienes tu pati esi?
- No Liepājas.
- Kāds ir tavs hobijs?
- Mans hobijs ir ceļot. Tālākais, kur esmu bijusi, manuprāt, ir Tenerife, t.i. Kanāriju salas. Es arī sportoju, dejoju mūsdienīgās dejas. Man arī patīk lasīt grāmatas, bet es nedrīkstu ar to daudz aizrauties. Kad paņemu grāmatas, tad es arī pazūdu. Ja zinu, ka man ir vairāk brīva laika, tad ņemu grāmatu lasīt. 
- Kādas bija sajūtas, kad nāci pirmo reizi šeit strādāt. Jo šeit darbojas cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, ar redzes problēmām. 
- Man bija uztraukums vairāk par to, kā es varēšu pastāstīt, kā notiks sadarbība, kā mani sapratīs, kā uztvers informāciju, kā es varēšu nodot informāciju. Es zinu, kas ir neredzīgs cilvēks, bet man nebija sākumā skaidrs, cik daudz viņš var izdarīt. Kā viņš pārvietojas telpā, cik viņš ir patstāvīgs. Protams, ka bija liels satraukums, bet man nav problēmas strādāt ar cilvēkiem. No tā es nebaidos. Bet man bija jātiek skaidrībā, cik daudz ir vajadzīgs no manis, lai palīdzētu, cik daudz viņi paši tiek galā. 
- Kā tev liekas, vai tiki galā?
- Man liekas, ka jā. Šis jautājums gan ir jāuzdod tiem cilvēkiem, kas nāk uz nodarbībām.
- Kāds ir tavs novēlējums cilvēkiem?
- Lai nezaudē dzīvē tiekšanos uz priekšu. Es ļoti novērtēju cilvēkos, ka viņi nepadodas. Jā, mums ir grūti, bet mēs spējam virzīties uz priekšu un ieraudzīt labo un skaisto! 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.