Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.08.2016 Autors: LNB

No 24. līdz 27. jūlijam notika humanitārās misijas „Dvēseles buras” (Паруса духa) 2016. pasākumi Latvijā un Liepājā. 
Krievijas labdarības projekts „Dvēseles buras” ir iekļaujoši jūras ceļojumi un iekļaujošs burāšanas sports, kurā iesaistās interesanti un neparasti cilvēki. „Dvēseles buru” pamatprincips – katru braucienu īsteno komanda, kura sastāv no cilvēkiem ar invaliditāti un cilvēkiem bez invaliditātes.
Liepāja bija ekspedīcijas 13. posms. Ar Latvijas katamarānu „Lover” kapteiņa Ulda Mežuļa vadībā no 1. jūlija līdz 23. augustam tiek pieveikts 3000 jūras jūdžu maršruts, piestājot Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā. Ceļojums beigsies Francijā. 
„Uzdevums ir nevis vizināt cilvēkus ar invaliditāti, bet veicināt iekļaujošu sadarbību,” skaidroja ekspedīcijas „Dvēseles buras” idejas autors Oļegs Kolpaščikovs, organizācijas „Baltais spieķis” (Белая трость) pārstāvis no Jekaterinburgas Krievijā, kurš pats ir redzes invalīds. Uz klāja vienlaikus atrodas gan profesionāļi, gan cilvēki ar invaliditāti. Oļegs, pats būdams neredzīgs, ir labākais piemērs – gana patstāvīgs, nebaidās doties jūrā, trasēs, pat bīstamos pasākumos, protams ar spieķi, ne pārgalvīgi. 
25. jūlijā arī mūsu biedrības pārstāvji Artūrs Līvmanis, Solveiga Vildmane, Natālija Kadiķe, Visvaldis Gansons, Aivars Komorovskis, Augustīns Hofmanis, Aleksandrs un Valda Trifanovi, Igors un Tamāra Kudrinski piedalījās braucienā ar katamarānu „Lover” no Ventspils ostas uz Liepāju. 
26. jūlijā regates dalībnieki ieradās Liepājas Neredzīgo biedrībā uz rīta sarunu un kafiju. Viesus iepazīstinājām ar biedrībā notiekošo, parādījām Pludmales pieejamības kompleksu un Liepājas visiem cilvēkiem pieejamo pilsētvidi (vadlīnijas, taktilās kartes un moduļi, sabiedriskā transporta audiosistēma utt.). Kopā devāmies uz Ziemupi, sociālās rehabilitācijas un izziņas centru “Dvēseles veldzes dārzs”. 
Vakarā projekta „Dvēseles buras” prezentācija notika Liepājas ostā uz katamarāna „Lover”, kur bija izveidota arī cilvēku ar invaliditāti radošo darbu izstāde – konkurss. Par galveno uzvarētāju kļuva Raimonds Briežkalns, kurš bija izgatavojis palielu laivu ar buru. Labākie meistardarbi tiks nogādāti regates galapunktā Francijā. 27. jūlijā, komandai pievienojoties pārstāvjiem no Klaipēdas Neredzīgo biedrības, katamarāns turpināja ceļu uz Lietuvu.
 
Par iespaidiem stāsta Artūrs Līvmanis:
“25. jūlijā mūsu biedrības biedriem bija iespēja izbaudīt lielisku braucienu ar divkorpusu jahtu, kura no Ventspils caur Pāvilostu devās ceļojumā uz mūsu pilsētu - Liepāju. Kā pastāstīja jahtas komandas dalībnieki, viņi piedalās burāšanas projektā, kurš norisinās no Krievijas pilsētas Pēterburgas līdz Francijas galvaspilsētai Parīzei. 
Mūsu biedrības biedriem ierodoties Pāvilostā, klāt bija Kurzemes reģionālā televīzija, kura filmēja jahtas pietauvošanās procesu un to, kā mūsu biedrības biedri uzkāpj uz jahtas. Kad mūsējie bija iekārtojušies, jahtas komanda iepazīstināja ar sevi un instruēja, kā jāizturas brauciena laikā, kad atradīsimies atklātā jūrā. 
Komandā ir septiņi cilvēki, kuri noteiktos brauciena posmos mainās. Piemēram, viena no komandas dalībniecēm devās līdz Klaipēdai, un tālāk no Klaipēdas atpakaļ uz Rīgu. Jahta, ar kuru ceļojām, ir 13 metrus gara un 8 metrus plata. Tai ir 18 metrus augsts masts, divi dīzeļmotori bezvēja laikam, kad ar burām kuģot nav iespējams. 
Ekspedīcijas vadītājs pastāstīja, ka visiem jāizpilda kapteiņa rīkojumi. Kad izgājām no ostas atklātā jūrā, tika uzvilktas buras. Pārņēma tāda sajūta, kā lasot vecos deviņpadsmitā gadsimta beigu romānus par latviešu jūrniekiem, kuri ar saviem buriniekiem devās ceļā pa Baltijas jūru uz Angliju un citām zemēm pēc kravām, lai pārvestu savos zvejnieku ciemos un ostās svešzemju preces. Tikai vēlāk tika uzbūvēti daudz lielāki burinieki, un jūrnieki varēja ceļot daudz tālāk, pat uz Ameriku. 
Kad bijām kādu laiku ceļojuši pa atklātu jūru, ekspedīcijas vadītājs mūs visus, sadalot vairākās grupās, izvadāja pa jahtu. Jahtas komandā ir vairāki cilvēki ar redzes traucējumiem, bet tas viņus nekavē doties šādā ceļojumā no Pēterburgas, pa Baltijas jūru, caur Somiju uz Baltijas valstīm, līdz pat Francijai. Turpinoties braucienam, vējš pierima un buras nācās nolaist. Ceļš līdz pat Liepājai tika veikts ar dzinēju palīdzību. Uz jahtas atrodas tīkls, komandas koplietošanas telpas, divas tualetes, kā arī klājs un stūres iekārta, kurā iekļauta automātiskā iekārta un radars. 
Pirms Liepājas komandas meitenes mūs pacienāja ar tēju un vakariņām. Kad tuvojāmies Liepājai, daži no mūsējiem to vēroja tālskatī un bija pārsteigti par to, kā izskatās krasts. Kad jau devāmies ar jahtu ostā, dziedājām mūsu pilsētas himnu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. 
Kad bijām pietauvojušies, ekspedīcijas vadītājs mūs apsveica ar pirmo veiksmīgo braucienu. Jahtas komanda vienu dienu palika Liepājā, lai iepazītos ar mūsu biedrību un rehabilitācijas centru „Dvēseles veldzes dārzs”, bet vakarā uz jahtas tika sarīkota foto izstāde par ceļojumu un koncerts. Nākamajā dienā ceļojums turpinājās uz Lietuvas pilsētu Klaipēdu.” Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.