Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.08.2016 Autors: LNB

Rakstu sagatavoja Sintija Ķeire, LNB sabiedrisko attiecību speciāliste. 
 
Liepājas Neredzīgo biedrība piedāvā ne mazums rokdarbu nodarbību cilvēkiem ar invaliditāti, taču par vienu no vispieprasītākajām ir kļuvusi klūdziņu pīšana. Šīs nodarbības vada pasniedzēja Gunita Kronberga, kura biedrībā darbojas jau aptuveni 5 gadus. 
Liepājniece Gunita ir trīs dēlu mamma un omīte diviem mazbērniem. Viņas ceļš Liepājas Neredzīgo biedrībā, iegūstot 2. grupas invaliditāti, iesākās ar datora apguves nodarbību apmeklēšanu. Taču vēlāk Gunita biedrībā ieguva subsidētu darba vietu savā - frizieres profesijā. 
“Man vienmēr ir patikušas dažādas radošas nodarbes, kā adīšana, tamborēšana, filcēšana. Tāpēc, kad biedrībā pēc 2 gadiem beidzās subsidētā frizieres darba vieta, nācu pie pasniedzējas Ingas Gūtmanes apgūt klūdziņu pīšanu un man tas ļoti iepatikās.” 
Šobrīd jau aptuveni 2,5 gadus Gunita no cītīgas skolnieces ir kļuvusi par klūdziņu pīšanas nodarbību pasniedzēju un atzīst, ka būt par skolotāju nav nemaz tik viegli. “Ir liela atšķirība pašam pīt un citam mācīt. Man šķiet, kā pasniedzējai man vēl ir daudz ko apgūt. Darbs nav viegls, jo šeit nāk dažādi cilvēki ar dažādām invaliditātēm. Kādam šis arods padodas vieglāk, citam grūtāk, tāpēc arī pasniedzējam ir vajadzīga liela pacietība un bez mierīga rakstura neiztikt.”  
Klūdziņu pīšanas nodarbības biedrībā notiek katru darba dienu. Šeit nāk tie, kas vēl tikai mācās, kā arī jau profesionāli meistari ar bagātu darba pieredzi aiz muguras. Gunita atzīst, ka katra pinēja rokraksts ir atšķirīgs, kādam padodas apjomīgāki darbi kā lieli grozi un mucas, cits savukārt veido smalkus izstrādājumus. Neredzīgo biedrības meistari ir gandrīz vienīgie Liepājā, kuri nodarbojas ar klūgu pīšanu profesionālā līmenī, piedāvājot pašu darinātos izstrādājumus interesentiem iegādāties dažādos tirdziņos. 
Arī izbraukumi un festivāli klūgu pīšanas darbnīcas dalībniekiem nav sveši. Tā 2. jūlijā biedrības pinēji piedalījās sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs. “Šī mums bija jauna pieredze. Mēs ne tikai rādījām savus darbus, bet arīdzan vadījām meistarklases, dodot iespēju festivāla apmeklētājiem piedalīties pīšanas procesā. Interese bija ļoti liela un cilvēki uzdeva ne mazums jautājumu, it īpaši ieinteresēti bija ārzemju viesi no Norvēģijas.” 
Gunita atzīst, ka biedrības pinēji ir ļoti aktīvi un nelaiž garām nevienu iespēju piedalīties dažādos pasākumos. “Mēs arī nesen bijām Pāvilostā un piedalījāmies mūzikas un mākslas festivālā “Zaļais Stars”, kur uzstājāmies ar meistarklasēm. Visi bija ļoti apmierināti - mūzika, jūra un vējš...” stāsta Gunita.
Lai arī klūgu pīšana nav viegls darbs, to apgūt var ikviens gribētājs - galvenais ir vēlme un pacietība. Meistari biedrībā, palīdzēt šo arodu apgūt, ir sastopami katru dienu, un jebkurš interesents ir laipni gaidīts. “Ir jānāk ārā no mājām, ir jākontaktējas ar cilvēkiem, nebaidoties par dažādām kaitēm, kuras mūs nomāc. Šeit, esot kopā ar draugiem, visas problēmas aizmirstas. Lai visiem ir laba veselība un možs gars!” novēl Gunita. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.