Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.08.2016 Autors: LNB

Beidzot arī Liepājas Neredzīgo sporta klubs „Ezerkrasts” var lepoties ar Eiropas līmeņa profesionālo šaudauna (showdown) spēles galdu. Līdz šim kluba šaudauna entuziasti izmantoja pašdarinātu galdu, taču tagad, pateicoties Rietumu bankas Labdarības fonda un Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes finansiālam atbalstam, iegādāts Čehijā darināts, par 1800 eiro.
Kluba LNSK “Ezerkrasts” biedru starpā šaudauns kļuvis par iemīļotu sporta veidu un netiek laista garām neviena iespēja piedalīties sacensībās. Šobrīd Liepāju šaudaunā pārstāv 5 aktīvi komandas dalībnieki - Aigars Bušs, Raimods Briežkalns, Lilita Štefaņuka, Ivars Starks un Igors Kudrinskis. Iespējams, tieši viņi, izturot LNSS šaudauna finālu, kas šogad no 15.-16. oktobrim norisināsies Rīgā, dosies uz atklāto čempionātu Čehijā. 
Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” ir atvērts ik darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Laipni aicinām ikvienu interesentu nākt un izmantot kluba piedāvātās iespējas.
 
Jūnijā sporta klubā tika realizēts Liepājas pilsētas domes finansētais projekts “Steidzies vingrot, sportot, atpūsties”. 29. un 30. jūnijā centrā “Dvēseles veldzes dārzs”, LNSK “Ezerkrasts” organizēja informatīvi izglītojošu sporta pasākumu, kurā sporta kluba darbinieki, sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrības sociālajiem rehabilitētājiem, cilvēkiem ar invaliditāti rīkoja dažādas sporta un intelektuālās aktivitātes. Projekta aktivitātēs iesaistījās 25 mērķa grupas dalībnieki - cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, tai skaitā redzes un kustību traucējumiem no sporta kluba “Ezerkrasts”. Aktivitātes notika divas dienas, bija gan nakšņošana teltī, gan kopīgu ēdienreižu gatavošana. 
Pirmā diena sākās ar savstarpēju iepazīšanos psiholoģes Ivetas Lohanskas vadībā. Visi dalībnieki sasēdās aplī un katram tika dots vārds, lai iepazīstinātu ar sevi. Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar apkārtējo vidi. Pirms aktīvās dienas daļas visi tika pacienāti ar gardām pusdienām. Pēc tam dalībnieki tika sadalīti divās grupās, ar katru grupu aktivitāšu vadītāji strādāja atsevišķi. Notika sporta un intelektuālās nodarbības, kurās dalībnieki aktīvi piedalījās, katrs uzdoto izpildot pēc savām spējām. Pēc nodarbībām dalībniekiem bija brīvais laiks. Kāds devās pastaigā pa apkārtni, Baso pēdu taku, citi steidza peldēties dīķī, daži veltīja laiku, lai parunātos un savstarpēji iepazītos. Pēc atpūtas vakariņas bija tieši laikā! 
Kad sāka krēslot, visi dalībnieki pulcējās pie lapenes, lai izspēlētu viktorīnu. Tika iekurināts grils un ceptas desiņas, visi dalījās ar dienas iespaidiem. Lielākai daļai dalībnieku nodarbības ļoti patika, kāds vēlējās vēl aktīvākus vingrojumus. Kopējai apmierinātībai netraucēja ik pa laikam uznākušais lietus. 
Pēc aktīvās dienas dalībnieki devās uz teltīm un līda guļammaisos. Daudziem tas lika atcerēties jaunības gadus, kad pēdējo reizi šādi bija nakšņots. Nakts sagādāja savus piedzīvojums - vispirms jau kopēja cīņu ar knaušiem, kāds pirmo reizi dzirdēja cik skaļi pie dīķa kurkst vardes, vēl kāds brīnījās, ka tik vēlu dzeguze kūko, cits izbijās no telts purēšanas stiprajā vēja brāzmā, kas negaidīti uznāca naktī. 
Otrās dienas rīts iesākās ar rīta rosmi. Pēc brokastīm dalībnieki atkal tika sadalīti divās grupās, vajadzēja iecelt kapteiņus un izdomāt nosaukumus. Katrai komandai bija jāizpilda seši stafetes posmi. Visazartiskākā izrādījās tenisa bumbiņu meklēšana un ūdens pārliešana no viena spaiņa otrā ar krūzīti. Sacensību dalībniekos bija jūtama spriedze, adrenalīns, azarts un vēlme uzvatēt. Rezultāts pēc katra posma bija neizšķirts, visu izšķīra uzdevums “noņemt veļas knaģus no striķa”. Tad vadībā izvirzījās komanda “Labrador-Teodor”, “Vikingus” atstājot otrajā vietā. Pēc aktīvās stafetes dalībnieki varēja atvēsināties dīķī, tad sekoja pusdienas un dienas izvērtējums. Dalībnieki par visu bija ļoti priecīgi un atzina, ka labprāt piedalītos līdzīgos pasākumos. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.