Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.08.2016 Autors: LNB

Šobrīd jau vairāk nekā 80 mērķa grupas dalībnieki iesaistījušies Liepājas pilsētas domes finansētā NVO sociālās iekļaušanas veicināšanas projektā „Tiecies tālāk, dari vairāk!” Arī vasarā notikušas projekta ietvaros paredzētās nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti – datorapmācība, orientēšanās apmācība, mājamatniecība, mājturība, galda spēles, sociālās iekļaušanas kurss “Dzīves skola”.
Jūlijā, sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros, notikušas dažādas interesantas tikšanās, piemēram ar nevalstiskās organizācijas “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāju Ilzi Vainovsku, ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiāles vadītāju Ilzi Kārkliņu, ar pārstāvēm no Nīcas bibliotēkas. 
Augustā ciemos esam uzaicinājuši Liepājas pensionēto skolotāju biedrības “Zelta rudens” vadītāju Maiju Neimani, bet par darbu ar masu medijiem iepazīstinās biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Ķeire. 
Tā kā projektā paredzētās nodarbības Liepājas Neredzīgo biedrībā notiks līdz decembrim, mīļi gaidīts tiek ikviens Liepājā dzīvojošs cilvēks ar invaliditāti, kuram, atbilstoši viņa vēlmēm, piemeklēsim piemērotāko aktivitāti.
 
21. jūnijā 37 Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekta “Vēro, mācies - pilnveidojies!” ietvaros, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Tukumu. Apmeklējām 2 dienas centrus cilvēkiem ar invaliditāti. Centrs “Saime” pulcina pieaugušos ar dažāda veida invaliditāti, bet “ Saimīte” - bērnus ar dažāda veida invaliditāti. Abos centros tiek piedāvāti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi, sociālā aprūpe un medicīniskā rehabilitācija Tukuma novadā dzīvojošiem pieaugušiem un bērniem ar dažāda veida invaliditāti.   Centra klienti var saņemt arī fizioterapijas, slinga terapijas pakalpojumus, masāžu, piedalīties darba terapijā, konsultēties pie psihologa, par nelielu dalībnieku līdzmaksājumu tiek piedāvāta  ēdināšana, duša un veļas mazgāšana. 
Mūsu ciemošanās reizē centrā ritēja parasta darba diena, bija iespēja ielūkoties nodarbībās. Centrā “Saime” tiek piedāvāta   kokapstrādes iemaņu apguve, mīksto rotaļlietu izgatavošana, šūšanas iemaņu apgūšana, aušana, visa veida rokdarbi, tekstila un papīra aplicēšana, ielūgumu, kartiņu izgatavošana, drāmas grupa un vokālais ansamblis. Nodarbības centrā notiek bez maksas, klientiem ar smagiem fiziskiem un garīgiem traucējumiem tiek nodrošināts arī transports no mājām uz centru un atpakaļ. Dienā centra telpās uzturas vidēji no 18 līdz 20 klienti, tajā nodarbināti 11 darbinieki un sezonas laikā arī 4 brīvprātīgie. 
Tālāk devāmies uz  Baskāju taku Smārdes pagastā. Tā izveidota 2012. gadā. Izbaudījām īstu akupunktūru pēdām! Tās tika gan atveldzētas vēsās smiltīs, gan “sadurstītas” uz plastmasas paklājiņiem. Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens! Lietū mērcēta mīksta zālīte, mikla kūdra egļu pavēnī, saulē sasilusi grants… Segumi, pa kuriem doties basām pēdām, bija visdažādākie. 
Pēc garās pastaigas pēdas patīkami kņudēja un bija siltas pat drēgnā dienā, ķermenī gluži fiziski bija sajūtams enerģijas pieplūdums, mundrums. Pēc pastaigas takas saimnieki piedāvāja pēdu peldi ziedu vanniņās un zāļu tējas dzeršanu. Piemērotākais laiks takas apmeklējumam no maija līdz septembrim. 
Tā kā mūsu biedrības darbinieku mērķis bija smelties jaunas idejas savai Baso pēdu takai sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē, tad jāsaka, ka realizējamu ideju tiešām ir daudz. Lai cilvēki, kuri nespēj aizbraukt līdz Smārdes Baskāju takai, spētu izbaudīt un izjust piedzīvojumu tepat pie mums Ziemupē. Salīdzinot Tukuma puses dienas centros redzēto, varam priecāties, ka arī pie mums, Liepājas Neredzīgo biedrībā, ir plašs piedāvājumu klāsts ne tikai cilvēkiem ar redzes problēmām, bet arī ar cita veida invaliditāti. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.