Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
07.11.2013 Autors: LNB

 „Tandēmu nometnes prieks”

(Gatis Preiss, biedrības biedrs)
 
No 8. līdz 18. augustam Vācijā, Veimāras apgabalā  notika starptautiska nometne, kurā piedalījās tandēmdivriteņu entuziasti. Šo nometni 10. gadu pēc kārtas rīko biedrība „Tandem-Hilfen”, kuru vada Tomass Nikolai no Berlīnes.
Šajās nometnēs, kuras katru gadu tiek rīkotas citā vietā, piedalās nebūt ne profesionāļi, bet parasti, dažāda gadagājuma cilvēki, kuriem aktīvais dzīvesveids uz divriteņa ir veids, kā piepildīt sevi, atrast draugus un vienkārši atpūsties no ikdienas. 
Šogad nometnē piedalījās dalībnieki uz 25 tandēmiem no Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas un Krievijas. No Latvijas bijām seši - es un mans onkulis no Madonas puses Guntis Preiss, no Tukuma organizācijas Baiba un Pēteris Daņiļēviči, no biedrības „Es redzu” Georgs Bārda un Jēkabs Reinis Pērkons. 
Sešas dienas uz divriteņa, katru dienu minoties 36 līdz 97 km, nebūt nav viegls pasākums (vēl jo vairāk, ja apvidus ir gadījies tāds pauguraināks - līdz 200m), taču galvenais ir kustēties prieks un laba kompānija apkārt. 
Starp braucieniem apskatījām Vācijas mazās pilsētiņas, pilis, muižu brīvdabas muzejus, akmeņlauztuves, kurās 2. pasaules kara laikā tika nodarbināti karagūstekņi. Veselu dienu veltījām Veimāras apskatei un to ievērojamajiem iemītniekiem - Gētem un Šilleram.
Īpaši nometnes dalībniekiem tika sarīkotas svētku pusdienas pie nometnes rīkotāju draugiem un atbalstītājiem. Pēc atpūtas un ekskursijām, atlika divas dienas ar vidēja garuma braucieniem, kas vairs nesagādāja nekādas grūtības. Noslēguma vakarā bija atvadu grilfestivāls, kurā katrai valstij vajadzēja uzstāties ar nacionālu priekšnesumu. 
Nometnes laikā tika nobraukti 515km (ar kāpumiem un kritumiem), uztrenēti muskuļi un iepazīti, satikti jauni draugi – tandēmu cilvēki. Atliek gaidīt nākamo gadu, kad nometne notiks no 1. - 10. augustam Ķīles apvidū, kurš ir ūdeņiem bagāts. Varbūt jāapgūst tandēmpeldēšana?
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.