Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.10.2018 Autors: LNB

Jau rakstījām, ka no 20. līdz 22. jūlijam Liepājas Neredzīgo biedrības telpās notika pirmais Latvijas atklātais šoudauna turnīrs “Liepāja Amber”, kura mērķis bija pulcēt vienuviet dažādu valstu sportistus uz pirmo šāda veida turnīru Latvijā un iemantot atpazīstamību pasaules mērogā.  
Turnīru rīkoja Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību. Turnīra tapšanā un īstenošanā lielu atbalstu tā organizētājiem sniedza brīvprātīgie gan no Liepājas, gan Rīgas. Turnīrā piedalījās ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas un Itālijas, kopumā 36 sportisti. 
Lai vienlaikus notiekošo izspēļu spēlētāji netraucētu viens otram, spēles notika trīs dažādās telpās uz trīs galdiem. Pēc turnīra noslēguma organizatori ne tikai apbalvoja labākos spēlētājus, bet arī aptaujāja tos, lai uzzinātu viņu domas par turnīru un tā plusiem un mīnusiem, kurus līdz nākošajam gadam varētu novērst. 
Par turnīra rīkošanu stāsta Liepājas Neredzīgo sporta kluba “Ezerkrasts” valdes priekšsēdētāja vietnieks un Latvijas Neredzīgo sporta savienības valdes loceklis Raimonds Briežkalns: “Šis bija pirmais izmēģinājuma turnīrs, kura rīkošanā bez kļūdām neiztikt, bet turpmāk mēs zināsim, kas jādara, lai rīkotos vēl labāk. Turnīra dalībniekiem pasākums patika tik ļoti, ka turnīrs vēl nebija beidzies, bet tā dalībnieki jau vaicāja par nākošo gadu. Tobrīd vēl nebija skaidrība par iespējamiem nākošā turnīra datumiem, bet šobrīd skaidrība ir. Šoudauna turnīrs notiks, un šobrīd vēlamies panākt, lai tas būtu reitinga turnīrs, uz kuru ierastos augstākas raudzes top spēlētāji pat no Somijas, Polijas un Krievijas. 
Pašlaik jāpanāk, lai šo turnīru iekļauj reitinga turnīrā. Neraugoties uz to, ka nākošās sacensības notiks tikai 2019. gada jūlijā, darbs pie tā rīkošanas sākas jau šobrīd, lai visu noorganizētu vēl labāk kā šogad. Pamatā paliek šī gada pieredze, kuru uzlabojot, izslēgtu pieļautās kļūdas un pasākums noritētu jau augstākā līmenī. 
Šādi turnīri veicina sadraudzību ar citiem sportistiem, šobrīd labas attiecības izveidojušās ar itāļiem, tie veicina gan valsts, gan pilsētas atpazīstamību Eiropā.” 
Īsumā par spēles būtību: šoudauns ir spēle, ko spēlē divi cilvēki pie galda, kas aprīkots ar divām vārtu bedrītēm galda galos un centrālo aizslietni, kas novietots galda vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas. Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu. 
Paldies sakām turnīra atbalstītājiem - Liepājas Neredzīgo biedrībai, z/s “Kalniņkalni” veikalam “Ganību māja”, SIA “ELPA”, SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks”, SIA “Maxima”, SIA “Memory water”, SIA “Canella”.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.