Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.08.2010

BŪS ĒRTĀKI AUTOBUSI UN VAIRĀK INFORMĀCIJAS
(pēc laikrakstu “Kurzemes vārds” un “Kursas laiks” informācijas)
 “Liepājas autobusu parka” valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons skaidro, ka pamazām pilsētas maršrutos vecā tipa autobusi tiek nomainīti ar tādiem, kas vairāk atbilst iedzīvotāju vajadzībām. “Pēdējos divos gados iepirktie autobusi visi ir ar tā sauktajām zemajām grīdām un ar izbīdāmu uzbrauktuvi bērnu un invalīdu ratiņiem. Ja cilvēks ar īpašām vajadzībām ieradies pieturā bez pavadoņa, bet šoferis viņu nav pamanījis, jālūdz kādam palīdzība pievērst šofera uzmanību šim pasažierim,” uzsver G. Kristapsons.
Viņš zina teikt, ka pilsētas satiksmē kursē vēl ap divdesmit vecā parauga autobusu, kuriem nav vajadzīgo palīgierīču. “Visi pasažieru pārvadātāji gaida jaunos konkursa noteikumus, kas konkretizēs prasības, kādām jāatbilst pilsētas transportlīdzekļiem. Tie varētu tikt apstiprināti gada nogalē,” informē G. Kristapsons. Jaunajos noteikumos būšot iestrādātas normas ne tikai par invalīdu ar kustību traucējumiem ērtāku apkalpošanu, bet arī par to, kā izvietojamas maršrutu numuru zīmes, lai tās būtu viegli uztveramas redzes invalīdiem un vēl citas.
Līdz oktobra vidum visās pieturās būšot izlikti jaunie kursēšanas grafiki. Tiks ņemta vērā Rīgas pieredze – plāksnītes tiks piestiprinātas tādā augstumā, lai saraksts būtu labi salasāms, bet neapdraudētu gājējus. Pagaidām kavējoties iecere katrā autobusā iekārtot kastīti ar bezmaksas bukletu, kurā atrodama karte ar autobusu kustības maršrutiem. Tādas kastītes skaitoties papildu aprīkojums, kam jāsaņem Ceļu satiksmes drošības direkcijas atļauja. Nākamajā gadā iecerēts pie lielākajām autobusu pieturām izvietot kartes ar maršrutu shēmu. “Liepājas autobusu parka” speciālisti šādu karti ir sagatavojuši. Šo jautājumu risinot arī domes Sabiedriskā transporta komisija. Tās ir liela izmēra pilsētas kartes, uz kurām dažādās krāsās atzīmēti gan pilsētas autobusu, gan tramvaju maršruti. Tādas kartes izvietos pavisam 37 pieturvietās. Sabiedriskā transporta kartes/shēmas ir veidotas ar tādu aprēķinu, lai tās būtu viegli saprotamas un izlasāmas visiem pasažieriem, arī vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tāpēc katra karte/shēma ir divus kvadrātmetrus liela. Bez tam ar krāsainu aplīti uz kartes/shēmas būs atzīmēta katras konkrētās pieturvietas atrašanās vieta un pievienots teksts „Jūs atrodaties šeit”. Pašvaldība šobrīd rūpīgi analizē autobusu, maršruta taksometru un tramvaju pārvadājumu kvalitāti, priekšrocības un trūkumus, lai nākamajā gadā pilsētā būtu ieviesti uzlabojumi, kas atbilstu Eiropas Savienības prasībām. To arī nosaka no šā gada 15. jūlija spēkā esošais „Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums”.
Nākamajā gadā, piemēram, pilsētas sabiedriskā transporta pārvadātājus izraudzīsies konkursa kārtībā. Pašvaldībai būs jāizvērtē pretendenta iespējas nodrošināt pasažieru pārvadāšanu ērtos, tīros un drošos transporta līdzekļos, tas ir, sniegt kvalitatīvus pakalpojumus.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.