Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.08.2010

Hibrīdautomobiļi ir bīstami, jo nerada troksni!

Amerikas Nacionālā neredzīgo federācija grib panākt, lai hibrīdautomašīnas radītu kaut nelielu troksni, citādi neredzīgie gājēji nedzird tuvojošos transporta līdzekli, un tas gājējam var beigties ļoti slikti.
Daudzi neredzīgie gājēji sūdzas, ka nespēj sadzirdēt hibrīdautmobiļu tuvošanos, tāpēc tie ir vēl bīstamāki par parastajām automašīnām. Pilsētas ielās, pārvietojoties ar mazu ātrumu, pilnīgi pietiek ar baterijās uzkrāto enerģiju, līdz ar to skaļais iekšdedzes dzinējs netiek darbināts. Tādi automobiļi kā Toyota Prius, Toyota Camry Hybrid, Ford Escape Hybrid un Mercury Mariner Hybrid, strauji uzņemot ātrumu, rada apmēram 55 decibelus skaļu troksni, t.i., izmantojot tikai elektrodzinēju. Piemēram, cilvēki, sarunājoties savā starpā, rada apmēram 50 decibelu troksni, tāpēc nav jābrīnās, ka pilsētas centrā, kur trokšņa līmenis sasniedz 90 decibelus, šādus automobiļus sadzirdēt nav iespējams.
„Es esmu par vides aizsardzību un es atbalstu šādus klusus, videi draudzīgus automobiļus. Taču tas rada zināmas problēmas neredzīgiem cilvēkiem,” stāsta Maikls Osborns (Michael Osborn), neredzīgs mārketinga konsultants no Kalifornijas. Viņam bija tieša saskare ar šiem hibrīdautomobiļiem – viens viņu gandrīz notrieca, taču paglāba pavadoņsuns, neļaujot šķērsot ielu. „Maz pietrūka, lai mēs tiktu notriekti... Es patiešām neko nedzirdēju,” turpināja Maikls. 
Nacionālā neredzīgo federācija (NNF) piedāvā savu risinājumu. Viņi iesaka visiem hibrīdautomobiļiem (tostarp elektromobiļiem un automobiļiem, kas izmanto ūdeņradi kā degvielu) radīt troksni, kad auto atrodas kustībā, kas palīdzētu glābt neskaitāmas neredzīgo gājēju dzīvības. „Mēs gribam sākt kārtot šīs lietas tagad, nevis gaidīt, kad tiks reģistrēti daudzi nelaimes gadījumi,” izveidojušos situāciju komentēja Gerijs Vunders (Gary Wunder) NNF automobiļu un gājēju drošības komitejas loceklis.
Daudzi ir diezgan skeptiski noskaņoti, jo cilvēka dzīve kļūtu kaut nedaudz vieglāka, ja apkārt nevaldītu visu laiku tāds troksnis, ko rada dzīvā satiksme. Daudziem nemaz nebija ienācis prātā, ka viens no galvenajiem hibrīdautomobiļu trumpjiem var izraisīt tādas sekas. Taču Amerika ir Amerika, un nez cik ilgam laikam jāpaiet, lai šī situācija kļūtu aktuāla arī Latvijā.

Neredzīgs ūdensslēpotājs pārkāpj ātruma ierobežojumu

Kāds neredzīgs, 74 gadus vecs ūdensslēpošanas fans veicis pārdrošu braucienu pa Vindermīras ezeru Anglijā, protestējot pret ātruma ierobežojumu ezerā, kas atļauj tajā pārvietoties tikai ar ātrumu 15 kilometri stundā.
Stokportas iedzīvotājs Džeralds Praiss traucās uz ūdensslēpēm ar ātrumu 45 kilometri stundā, lai pārbaudītu, kā Anglijas lielākajā ezerā darbojas jaunais likums. 2004. gadā Džeralds Praiss Vindermīrā bija uzstādījis pasaules ātruma rekordu ūdensslēpošanā neredzīgajiem.
Aizliegums braukt ātrāk par 15 kilometriem stundā stājās spēkā jau 2005. gada martā un tas tika ieviests, lai atjaunotu ezera dabisko mieru. Taču Praiss uzskata, ka šīs ātruma ierobežojums pārkāpj cilvēktiesības.
Kad ieradās kārtības sargi, lai savāktu pierādījumus un nopratinātu arī laivas vadītāju, 51 gadu veco Mančestras iedzīvotāju Kevanu Fērberu, viņš pastāstīja: “Šajā ezerā mums un daudzām ģimenēm tagad ir atņemta šī izklaides iespēja.”
 “Tas ir netaisnīgi, negodīgi un nepamatoti. Nosauciet man kādu citu sporta veidu, kur kāds mana vecuma cilvēks ar šādu invaliditāti un problēmām varētu piedalīties un gūt tik daudz prieka. Es patiešām izbaudīju šo braucienu,” Praiss piebilda.

Neredzīgs dāņu hakeris uzlauž telefona tīklu

Garlaicības mākts, 25 gadīgais neredzīgais datorspeciālists pārpludināja telefona tīklu ar bezjēdzīgiem zvaniem.
Pēc divu gadu hakerošanas neredzīgais 25 gadus dānis ir paņemts ciet. Viņu arestēja par bezjēdzīgiem zvaniem ar datora palīdzību, kas bloķēja telefona operatoru darbību.
Viņa fenomenālais skaitļošanas prāts palīdzēja viņam uzlauzt kodu un ar datora palīdzību turēt aizņemtas telefona līnijas. Vietējā pašvaldība tagad pieprasa psihiatrisko aprūpi šim puisim.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.