Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.08.2010

MĪLESTĪBAS OTRA PUSE

(NO GLENA VAN EKERENA GRĀMATAS “12 VIENKĀRŠI LAIMES NOSLĒPUMI”)

Man patīk skatīties vecos televīzijas seriālus, tādus kā “Endijs Grifits”. Atšķirībā no daudziem mūsdienu seriāliem, tajos ir kāda morāle. Kādā sērijā šerifs Endijs nolemj uzaicināt savu neprecēto tanti Bī pārcelties dzīvot pie viņa un viņa dēla Oupija. Endijs domā, ka Bī tante varētu būt tā sieviete, kuras pēc viņa sievas nāves pietrūkst viņu mājās.
Oupijs gan nedomā tā kā tēvs un skeptiski uzņem domu, ka Bī tante “aizstās” viņam māti. Endijs izgudro, kā palīdzēt Oupijam pierast pie šīs domas. Viņš uzaicina Bī tanti tiem pievienoties makšķerēšanā un varžu ķeršanā, lai Oupijs tanti labāk iepazītu un varbūt pieķertos tai. Taču diemžēl tantei makšķerēšanā galīgi neveicas, varžu ķeršanā vēl mazāk, un vēlāk atklājas, ka viņa arī neprot spēlēt futbolu.
Vakarā, kad Oupijs jau ir gultā, Bī tante lūdz Endiju, lai tas viņu aizved uz autobusa pieturu. Oupijs pa guļamistabas logu izdzird tanti raudam un saprot, ka viņa dodas prom. Viņš izlec no gultas, noskrien lejā un sauc: “Tēt, mēs nevaram tanti laist prom, mēs viņai esam vajadzīgi. Viņa neprot ne ķert vardes, ne noņemt zivi no āķa, ne pareizi spert futbolbumbu. Mums par viņu jārūpējas, vai arī viņa aizies postā.”
Mīlestība rodas tad, kad mēs saprotam, ka attiecību ieguvums nav tas labums, ko mēs gūstam no citiem. Citi cilvēki mums ir vajadzīgi mūsu tūkumu dēļ, un viņiem mēs esam vajadzīgi viņu trūkumu dēļ, lai mēs viņus stiprinātu. Veidojot veselīgas, abpusēji labdarīgas attiecības, mēs saprotam, ka mīlestība vislabāk izpaužas tad, kad mēs aizpildām tukšumus cits cita dzīvē un tādējādi padarām to vērtīgāku.
Kaut arī Endija rīcības motīvs bija tas, ka mājās ir vajadzīgas sievietes rokas, Oupijs izteica būtisko frāzi: “Mums par viņu jārūpējas, vai arī viņa aizies postā.” Kaut arī tie, kam mēs sniedzam mīlestību, uz to varbūt neatbildēs, mūsu dzīve būs mainījusies, kad mēs sāksim aizpildīt tukšumus cita dzīvē. “Mīlestība cilvēku dziedē,” teicis Karls Meningers, “gan tos, kas to dod, gan tos, kas to saņem.”Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.