Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.08.2010


(Katrīna Havkinsa, pēc www.gimundo.com)

Pārkāpjot 36 gadus vecā Džona Bramblita studijas slieksni, kura atrodas Dalasas priekšpilsētā, Teksasā (ASV), ieraugām pie sienām spilgtas, brīnišķīgas eļļas gleznas – basa spēlētāja siluets zilos, sarkanos un melnos toņos krēslainā istabā. Klusā daba ar stikla pudelēm aveņsarkanos toņos, kāda skeitbordista portrets. Spilgtu gaismu un krāsu caurausta, izgaismotās Dalasas ainava naktī.
Mākslinieka darbi ir ļoti emocionāli un prātā paliekoši. Viņa rokraksts atgādina gleznotāju Van Gogu. Gleznas krāšņotu ikvienu mākslas galeriju. Bramblits gleznas ir radījis neredzot savus audeklus – talantīgais mākslinieks ir pilnīgi neredzīgs.
 Kad dažus gadus atpakaļ, redzes nerva bojājuma dēļ, Bramblits zaudēja redzi, viņš bija dusmīgs un nomākts.
„Es domāju, ka visas iespējas paveikt ko jaunu vai attīstīt sevi, ir zudušas”, viņš saka. Džons vairs nevarēja lasīt grāmatas un staigājot maldījās pats savās mājās. Pazīstamās ielas, pa kurām viņš bija staigājis katru dienu, bija briesmu pilnas. Pēc redzes zaudēšanas viņš jutās kā iemests okeāna vidū bez glābšanas plosta.
Bet gleznojot viņš ir atradis savu ceļu atpakaļ uz krastu.
„Māksla palīdzēja man pārtraukt šo iznīcības apli, es atkal varēju būt noteicējs pār savu dzīvi. Bet galvenais, es tagad varu izpaust savas jūtas”, tā Bramblits.
Pirms redzes zaudējuma Džons nebija mēģinājis gleznot. Bet kāpēc tad viņš sāka? „Zaudējot spēju lasīt un rakstīt, man vajadzēja darīt kaut ko radošu, lai „izdabūtu no manas galvas laukā” visus tēlus”, viņš saka. Un viņš sāka gleznot ar eļļu uz audekla, izmantojot sava paša īpašo tehniku – audeklu pārklāšanu ar izsmidzināmo krāsu, lai iezīmētu laukumus, kurus aizpildīt ar attiecīgo krāsu.
Iesākumā – gleznošana bija vienkārši aizraušanās, vēlāk veids kā sadzīvot ar zaudēto. Tas darbojās. Aptuveni sešus mēnešus pēc tam, kad viņš bija sācis gleznot - „mani bija pārņēmis tāds miers kā vēl nekad”, saka Bramblits. „Es gleznoju katru dienu, un katru dienu man ir kaut kas par ko priecāties.”
Mākslinieka gleznas ir veids kā parādīt redzīgo pasaulei, uz ko viņš ir spējīgs. „Cilvēki saka - mēs ticam tikai tam, ko redzam. Ja nevari redzēt, tad jau pilnībā kaut ko nesaproti’’, viņš saka.
„Es gribēju radīt mākslas darbus, kurus varētu redzēt. Lai cilvēki saprastu, ka uztverei ir mazs sakars ar redzi. Tas ir prāts, kas ļauj saprast apkārtējo pasauli.”
Savā mājas lapā Bramblits raksta: „Māksla ir viens no nedaudzajiem veidiem kā cilvēki var jēgpilni ietekmēt citu dzīves. Māksla mūs nebaro un neapģērbj, bet tā dot mums saikni ar līdzcilvēkiem, bez kuriem mēs nespējam dzīvot.’’
Glezniecība Džonam ir saikne ar vizuālo pasauli, kuru viņš zaudējis. Mākslinieks var parādīt ceļu arī citiem. Bramblits ir vadījis daudzas mākslas darbnīcas, un atsauksmes par to, ko viņš māca, ir bijušas pozitīvas. Pat daži redzīgie mākslinieki ir nākuši pie viņa, lai mācītos kā pēc iespējas emocionālāk uzrunāt skatītājus.
Džons regulāri izstāda savas gleznas mākslas galerijās Dalasā un darbi ir pieprasīti. Pašlaik Džons Bramblits studē Ziemeļteksasas Universitātē, pēc kuras beigšanas viņš plāno apmeklēt pēcdiploma studijas radošajā rakstīšanā.
„Lai ko arī es darītu nākotnē”, saka Bramblits - „es nekad nepametīšu gleznošanu. Caur mākslu es visskaidrāk izjūtu dzīvi.”Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.