Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
15.07.2019 Autors: LNB

Aicinām apmeklēt Starptautisko Šoudauna turnīru "Liepāja Amber" 2019!
 

No 25. – 28. jūlijam Liepājas Neredzīgo biedrības telpās notiks starptautiskais atklātais šoudauna turnīrs “Liepāja Amber”, kura mērķis ir pulcēt sportistus no visas pasaules, lai veicinātu šī sporta veida attīstīšanos gan Latvijā, gan pasaulē. Interesenti tiek aicināti vērot visas spēles katru turnīra dienu no plkst. 8:00 līdz 19:00 un atbalstīt savējos; fināli notiks 28. jūlijā. Ieeja turnīra spēlēs ir bezmaksas.

Turnīra rīkotājs Raimonds Briežkalns par pasākumu: “Turnīrs notiks jau otro gadu un mēs vēlamies, lai tas iemantotu atpazīstamību pasaules mērogā šādu spēļu rīkošanā. Šoudauns ir salīdzinoši jauns sporta veids, tādēļ tas ir jāpopularizē starp visiem iedzīvotājiem, lai tas attīstītos arī Latvijā.” 

Turnīru rīko Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību un tajā piedalīsies ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Slovākijas, Zviedrijas un Baltkrievijas. Tajā piedalīsies augsta līmeņa spēlētāji, ar atšķirīgiem prasmju līmeņiem, tādēļ spēles gaidāmas interesantas un izaicinājumiem pilnas. Kopumā turnīrā piedalīsies 64 sportisti – 42 vīrieši un 22 sievietes. 

Šogad notiks 400 punktu turnīrs, kurā katrs spēlētājs tiks vērtēts augstākajā līmenī, tādēļ par pasaules topa virsotņu sasniegšanu būs jāpacīnās. Rezultāti tiks apkopoti Starptautiskās Neredzīgo Sporta Federācijas (International Blind Sports Federation) Pasaules reitingā. Nākotnē pasākuma organizatori plāno rīkot Eiropas vai pasaules čempionātu Liepājā vai citviet Latvijā. 

Šoudaunu spēlē ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā un Cēsīs. Daudzi cilvēki ar redzes invaliditāti to spēlē rehabilitācijas nolūkos. Īsumā par spēles būtību: šoudauns ir spēle, ko spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar divām vārtu bedrītēm galda galos un centrālo aizslietni, kas novietots galda vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas. Spēli spēlē ar acu apsējiem un skanošu bumbiņu, lai varētu noteikt bumbiņas virzienu, t.i., spēlētājam jāpaļaujas tikai uz dzirdi. Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu. 

Turnīra norise ir iespējama, pateicoties atbalstam no: Liepājas Neredzīgo biedrības, mājražotāju z/s “Kalniņkalni” veikala “Ganību māja”, SIA “MAXIMA Latvija”, SIA “Rimi Latvia”, SIA “Memory water”, SIA “Skrīveru Saldumi”un SIA “Satori Alfa”. Liels paldies!

 


Šodauna sacensības 2018. gadā. Attēlota spēle starp diviem pretiniekiem.

Šodauna sacensības 2018. gadā. Attēlota spēle starp diviem pretiniekiem.


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.