Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.10.2020 Autors: LNB

   

Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā” 2020
Nr. 1./20/SOC 


Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa diena”, kuras mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienu un vajadzībām. Lai veicinātu sabiedrības izpratni, Liepājas Neredzīgo biedrība aicina ikvienu iesaistīties dažādās aktivitātēs, kā Atvērto durvju dienas, ekskursijas pa biedrību aizsietām acīm empātiskas pieredzes iegūšanai un cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstāde; autovadītāji aicināti būt vērīgiem uz ceļa Ielu akcijas laikā.

No 13. – 15. oktobrim (ieskaitot) plkst. 10:00 – 15:00 Liepājas Neredzīgo biedrībā varēs apskatīt cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, filcēšanas, ādas un keramikas izstrādājumus. Tāpat interesenti aicināti klātienē iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrību, tās biedriem un viņu ikdienu. Tikšanās notiks ekskursiju veidā, kuras vadīs biedrības valdes loceklis un pieredzējis gids Aigars Bušs. Ekskursijas laikā būs iespēja izstaigāt biedrību ar aizsietām acīm un balto spieķi, lai izprastu neredzīga cilvēka ikdienu. Ekskursijām nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz Liepājas Neredzīgo biedrības biroju pa tālr. 22007874 vai 63431535.

15. oktobrī no plkst. 9:00 – 10.00 Jūras ielā, Liepājā tiks rīkota gadskārtējā Ielu akcija, kas katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju un informē sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti un laisti pāri ceļam.

Šī akcija ir atgādinājums autovadītājiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam tiek atgādināts, ka arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki piedalās ceļu satiksmē un ir atpazīstami pēc baltā spieķa.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pasākumi notiek Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta „Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā” 2020 Nr. 1./20/SOC ietvaros.


Liepājas Neredzīgo biedrības ēkas foto

Liepājas Neredzīgo biedrības ēkas foto


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.