Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
09.05.2018 Autors: LNB

Lai izglītotu Liepājas iedzīvotājus par sirds un asinsvadu slimību riskiem, kā arī rastu iespēju iedzīvotājiem veikt bezmaksas sirds veselības risku pārbaudes, šā gada 16. maijā plkst. 14.30 – 16.30 Liepājas neredzīgo biedrībā, Ganību ielā 197/205 Liepājā norisināsies Sirds veselības diena.

Pasākums norisināsies Liepājas pilsētas pašvaldības projekta “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs.”  (Nr.9.2.4.2/16/I/088) ietvaros un tā mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu.
Pasākuma ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja:

  • izmērīt asinsspiedienu un pulsu, noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs;
  • konsultēties ar kardiologu par pārbaužu rezultātiem;
  • saņemt bezmaksas izglītojošos materiālus par sirds un asinsvadu slimību profilaksi.
Lai pasākuma ietvaros veiktie holesterīna un cukura mērījumi būtu pēc iespējas precīzāki, būtu ieteicams 2-3 stundas pirms pasākuma neēst.
Kardiologi atgādina – lai izvairītos no sirds un asinsvadu saslimšanām un mazinātu infarkta un insulta risku, ir svarīgi zināt un regulāri pārbaudīt sirds veselības skaitļus:
  • asinsspiedienam miera stāvoklī ir jābūt zem 140/90 mmHg;
  • pulsam miera stāvoklī ir jābūt līdz 70 sitieniem minūtē;
  • holesterīnam – vismaz zem 5,0 mmol/l, bet ar citiem riska faktoriem vēl zemākam;
  • cukura līmenim asinīs (tukšā dūšā) ir jābūt 3,3 – 6 mmol/l.
Veicot mērījumus nepieciešams aizpildīt aptaujas anketu, tādēļ lūdzam ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti!
Sirds un asinsvadu slimības ir viena no lielākajām sabiedrības veselības problēmām Latvijā – tās joprojām ir galvenais nāves iemesls (55% gadījumu no visiem mirušajiem*). Svarīgi apzināties, ka sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet arī no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai ir būtiska nozīme šo slimību izplatības mazināšanā.
*Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem

Papildus informācijai:
Lelde Vela
mob. 20383221
e-pasts: info@parsirdi.lv

 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.