Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
10.04.2019 Autors: LNB

Š.g. 9. aprīlī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālbibliotēkā jau 12 reizi pulcējās literatūras gardēži, audiolitertaūras pulciņa lasītāji, kas reizi mēnesī sanāk kopā, lai apmainītos ar literāro pieredzi. 
Labās rūpes par pulciņa dalībniekiem ir uzņēmušās filiālbibliotēkas vadītāja Ilze Kārkliņa un bibliotekāre Mirdza Kronberga, kas gada laikā katru reizi pulcē apmēram 10 -15 lasītājus.  Arī šo īpašo pulciņa dzimšanas dienas reizi  patīkami papildināja jauko bibliotekārīšu  sarūpētais cienasts – dzimšanas dienas torte, bērzu sulas no „Dvēseles veldzes dārza” un protams kafija, ja nu kāda pie aizrautīgas grāmatas ir pavadīta negulēta nakts. Ja notiek dzimšanas dienas baļļuks, tad notiek!
Katrai tikšanās reizei ir sava diskusiju tematika, piem., ceļojumu literatūra, detektīvžanrs, jautrās audiogrāmatas, biogrāfijas, grāmatas no sērijas "Latvija. XX gadsimts" vai arī kāda konkrēta izlasīta grāmata. Šoreiz norisinājās Šerloksa Holmsa cienīgu literatūras aģentu informācijas apmaiņa par pēdējā laikā lasīto mīļāko grāmatu. 
Minētās  tikšanās reizes ir interesantas un saistošas ne tikai audiolasītājiem, bet arī tradicionālā formāta lasītājiem. Pulciņš organiski sevī integrē un iekļauj ikvienu lasītāju.  Bibliotēkas vadītājas Ilzes vārdiem sakot: „Vienmēr laipni gaidīti ir arī "nejaušie literatūristi" - lasītāji, kas lasa grāmatas parastajā iespieddrukā vai tie, kuri tikko iepazinuši grāmatu burvību un vēlas par to parunāt.” Prieku dāvā personīgā saskarsme, lasītāju plašā erudīcija, kas brīžiem nopietni konkurē ar nopietnu, filologu izglītību guvušu, lasītāju pieredzi. Kopīga saruna sanāk labu labā, vieno izlasīto grāmatu autori, sižets, spēcīgas emocijas, jaunas zināšanas un iespēja būt savējo pulkā.
Pateicoties šīm mazajām tikšanās reizēm, arī raksta autorei personīgi ir pilnībā zudis pieņēmums, ka Liepājas Neredzīgo biedrībā cilvēki ar literatūru ir vairāk uz Jūs nekā uz Tu. Iespējas mūsdienās informācijas pieejamībai ir plašas, veidi, kas veicina komunikāciju ar rakstu runas starpniecību, ir atrodami atbilstoši katra vajadzībām,  interesēm un iespējām. 
Nāc un piedalies arī Tu sarunās par literatūru katra mēneša otrajā otrdienā plkst.14.00  Bagātināsies pieredze, paplašināsies draugu loks! 

Informāciju sagatavoja 
Daiga SkudraFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.