Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.10.2015 Autors: LNB

Baltā spieķa dienas svētki Liepājā

Jau septiņpadsmito rudeni kopā ar Jums 

15.oktobris ir Starptautiskā Baltā spieķa diena. Diena, kas tiek atzīmēta visā pasaulē. Arī pie mums Liepājā norisinājās pasākums par godu šai dienai. Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, brīvprātīgie, atbalstītāji un labvēļi, vairāk kā 290 cilvēku, pulcējās Liepājas Olimpiskā centra Tango zālē, lai kopīgi nosvinētu šo dienu. 
Baltā spieķa diena sākās ar ielu akciju autovadītājiem, kas norisinājās ap Bāriņu ielas un Kungu ielas krustojumu, vietās kur nav gājēju pārejas. Tika pārbaudīta autovadītāju vērība un atgādināts viņiem, ka mūsu starpā ir cilvēki ar redzes invaliditāti.  
Pasākums Liepājas Olimpiskajā centrā sākās ar Aigara Buša dzejas deklamāciju „Zeme dzīva zels” (autore Daina Avotiņa).  Arī šogad svētku diena neizpalika bez biedrības vadītāja Māra Ceiruļa svētku uzrunas un mācītāja Voldemāra Zvejas uzrunas un novēlējumiem. Mūsu ausis priecēja Solveigas Vildmanes izpildīts muzikāls skaņdarbs „Mazā prelūdija” un arī Zojas Smirnovas izpildīts skaņdarbs „Upe plūst tevī”. Ieklausoties izpildītājos skaņdarbos, dvēsele pacēlās augstāk un nebeidza priecāties par Dieva doto talantu. Ar savu priekšnesumu mūs priecēja arī ansambļa „Sentiments” dziedātājas un Liepājas Kristīgās misijas meitenes. Māris atskaitījās, par biedrības darbu visa gada garumā.
Arī šogad kā jau katrā svētku reizē, biedrības viesi un biedri dalījās savos labajos vārdos, kopīgi padarītajos darbos un laba vēlējumos. Ikvienam bija prieks dzirdēt, cik daudz jau ir padarīts, ka biedrība ar katru gadu paliek aizvien lielāka un Liepāja pieejamāka ikvienam cilvēkam. Vislielāko paldies šajā svētku reizē Liepājas Neredzīgo biedrība teica arī saviem brīvprātīgajiem, kuri gadu no gada turpina palīdzēt un sniegt atbalstu līdzcilvēkiem Kuldīgā, Aizputē, Liepājā un kuri piedalās sociālās rehabilitācijas un izziņas centra „Dvēseles Veldzes dārza” darbos un veicina tā attīstību. 
Liela pateicība, Liepājas Domes pārstāvjiem Uldim Seskam, Vilnim Vitkovskim, Jurijam Hadarovičam, Gunāram Ansiņam un Brigitai Dreižei, kā arī Sociālā dienesta direktorei Ivetai Bartkevičai, arī pārstāvjiem no Kuldīgas novada Sociālā dienesta, Aizputes novada pašvaldības un Sociālā dienesta, Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļas, Jauniešu dienas aprūpes un rehabilitācijas centra personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Liepājas Diakonijas centra, SIA „Hercogs L” pārstāvjiem, VSAC „Kurzeme” filiāles „Iļģi” direktorei un visiem biedrības biedriem, kas ieradās šo svētku dienu atzīmēt kopā ar mums.
Informatīvie pasākumi svētku dienas ietvaros norisinājās arī š.g.16. un 17.oktobrī, kur tirdzniecības centrā „XL Sala” un Liepājas Pētertirgū gan Liepājas pilsētas iedzīvotāji, gan tās viesi varēja plašāk iepazīties gan ar biedrības darbību. Iepazīstinājām cilvēkus ar neredzīgajiem cilvēkiem nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, devām iespēju izmēģināt aizsietām acīm pārvietoties ar Balto spieķi, stāstījām par cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Varēja apskatīt un iegādāties Liepājas Neredzīgo biedrībā tapušos cilvēku ar invaliditāti rokdarbus.
 
Projekta aktivitātes ietvaros rīkotais pasākums „Baltā spieķa diena” un ielu akcija autovadītājiem „Uzmanību, cilvēks ar balto spieķi”JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.