Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.08.2019 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019
Nr. 3.19/SOC 


Biedri devās iepazīt pludmales pieejamības kompleksu

15. augustā projekta sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros, mērķgrupas dalībnieki devās ekskursijā uz Liepājas pludmales pieejamības kompleksu. 
Komplekss darbojas jau no 2013. gada un paredzēts cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un vecākiem ar bērniem. Par kompleksa darbību un tā piedāvājumu mums stāstīja Igors, kurš strādā par asistentu kopš kompleksa pirmsākumiem. Kompleksa darbību nodrošina Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību, un tas ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 11:00 līdz 19:00.

 

Ko komplekss piedāvā?

Kompleksu dienas laikā parasti apmeklē ap 20 – 25 cilvēki. Tā teritorijā atrodas trīs moduļi, kuri veidoti cilvēku ar invaliditāti, senioru ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecāku ar bērniem vajadzībām. Moduļi aprīkoti ar pielāgotām ģērbtuvēm un labierīcību telpām ar dušu un tualeti. Ģērbtuvēs var pārģērbties, kā arī atstāt savas mantas. Pirmais modulis arī aprīkots ar virsmu mazuļu pārtīšanai, kuru var izmantot vecāki ar maziem bērniem. 

Cilvēki ar invaliditāti var izvēlēties peldēšanu īpaši pielāgotos peldratos un izbaudīt patstāvīgu peldi jūrā vai ar asistenta palīdzību, kā arī atpūsties turpat jūras krastā sauļošanās krēslos, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Igors stāsta, ka peldratus cilvēki izmanto katru dienu, taču vienmēr nepieciešams asistents, kas vada ratus, lai tie ūdenī neapgāztos. Komplekss piedāvā arī īpašas aproces ar kuru palīdzību cilvēki ar redzes traucējumiem var aktivizēt raidītāju krastā, kas ar skaņas palīdzību ļauj noteikt krasta virzienu un vietu, kurā cilvēks var droši doties ārā no jūras. Klātesošie arī varēja šīs aproces uzlaikot un izmēģināt, kā tās darbojas. Visi šie pakalpojumi ir pieejami bezmaksas. 


Cilvēki ar invaliditāti brauc no dažādām pasaules valstīm

No biedrības cilvēki nenāk tik daudz kā gribētos, taču visi tiek sirsnīgi aicināti nākt un baudīt pludmales priekus. Arī asistenti var atvest uz kompleksu un tālāk par cilvēkiem parūpēsies kompleksa darbinieki. Šo aktivitāti arī var atzīmēt nodarbību lapā un saņemt zīmogu par to. Ir cilvēki, kas speciāli brauc uz pludmales kompleksu no Lietuvas un pat Krievijas, lai šeit nopeldētos. Daudzi pārstāvji no Eiropas brauc uz kompleksu, lai skatītu to, kā labu piemēru, kas būtu jāievieš arī viņu dzimtenē. “Šāds komplekss, kas mums ir, ir pirmais tāda veida. Esmu dzirdējis, ka Francijā kaut kas līdzīgs arī esot,” stāsta Igors.

Pēc dzirdētā stāstījuma visi varēja cienāties ar kafiju, tēju un cepumiem, kurus bija sarūpējuši darbinieki. Vairākkārt Igors aicināja visus arī ikdienā nākt uz kompleksu, jo šī ir vieta, kurā ikviens cilvēks ar invaliditāti var atpūsties, padzert tēju vai kafiju, socializēties ar citiem, iegūt paziņas un draugus, nav obligāti jāiet peldēties.

Šogad kompleksa teritorija arī papildināta ar 24 slēdzamiem mantu glabātuves skapīšiem, kuros ikviens Liepājas pludmales apmeklētājs par simbolisku samaksu (0,50 EUR) varēs atstāt savas mantas. Iegādājoties biļeti, tiks izsniegta skapīša atslēga mantu uzglabāšanai, lai, dodoties sauļoties vai peldēties, nebūtu jāuztraucas par personīgo lietu drošību. Šo iespēju var izmantot visi pārējie, uz kuriem neattiecas kompleksa pakalpojumi.


Nākamā tikšanās

Nākamā saskarsmes tikšanās reize paredzēta 22. augustā Liepājas Neredzīgo biedrības Smukajā istabā. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni +371 26056026 vai 63407141, vai personīgi piesakoties Liepājas Neredzīgo biedrības Projektu daļā pie Zandas vai Jeļenas.
_____________________________________________________________________
Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” (Nr. 3.19/SOC) sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Biedri apmeklēja Liepājas pludmales pieejamības kompleksu, lai iepazītos ar tā daudzpusīgajiem pakalpojumiem cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un vecākiem ar bērniem. 🏊‍♀️ Uz kompleksu brauc cilvēki no citām pasaules valstīm, lai šeit nopeldētos. Lepojamies, ka šāda veida komplekss atrodas tieši Liepājā, jo pasaulē tie ir liels retums! Aicinām biedrus aktīvāk izmantot šo iespēju un baudīt pludmales priekus biežāk! 🏖 _________________ Biedru ekskursijas notiek Liepājas pašvaldības finansēta projekta "Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam (Nr. 3.19/SOC) ietvaros.

A post shared by Liepājas Neredzīgo biedrība (@liepajasneredzigobiedriba) on

 


Kompleksa darbinieks rāda peldratus

Kompleksa darbinieks rāda peldratus


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.