Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
30.08.2019 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019
Nr. 3.19/SOC 

 

Biedriem stāstīja par jaunajiem Ugunsdrošības noteikumiem

Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālā projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” (Nr. 3.19/SOC) sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros 29. augustā saskarsmes nodarbībā viesojās VUGD nodaļas komandieris Andis Dzērve, kurš strādā glābšanas dienestā kopš 1988. gada. Viesis stāstīja klātesošajiem par ugunsdzēsēja darbu un jaunajiem Ministru kabineta “Ugunsdrošības noteikumiem”, kas stāsies spēkā ar 2020. gada 1. janvāri. 


Jaunie Ugunsdrošības noteikumi

Noteikumi paredz, ka no 1. janvāra katrā mājoklī (arī dzīvokļos) jābūt uzstādītam vismaz vienam dūmu detektoram. Par to jārūpējas saimniekam. Tas ir vajadzīgs, lai cilvēku brīdinātu par degšanu. Ja cilvēks, piemēram, guļ, viņš var dūmus nesajust, iekļūt vēl dziļākā miegā, taču skaņa ir vienīgais, kas pamodina. Lai cilvēki spētu sevi izglābt no radušās situācijas, un pasargātu sevi no nosmakšanas, šos aparātus nepieciešams obligāti uzstādīt.

To cena svārstās no 3 EUR līdz pat 100 EUR. Viss atkarīgs no dizaina un tehniskajām iespējām. Lētākie detektori uztvers tikai dūmus, taču dārgāki var būt aprīkoti ar propāna gāzes noplūdes uztvērēju, vai tvana gāzes uztvērēju (tiem, kuriem ir malkas apkure). Iegādāties tos var lielākajā daļā veikalu, tos var arī nopirkt Liepājas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībā (Brīvības ielā), taču jāņem vērā dažas lietas. Dūmu detektoram jābūt Eiropas Savienības marķējumam CE, kā arī jābūt legalizācijas atļaujas numuram (licencētam – atļauts tirgošanai Latvijā). Detektoram jābūt aprīkotam ar pārbaudes un kontroles pogu, lai saprastu, ka tas ir darba kārtībā. Pārstāvis iesaka reizi gadā šo pogu nospiest – detektors tad īsu brīdi veiks pāris signālus un apklusīs, kas nozīmēs, ka tas ir darba kārtībā. Viesis arī klausītājiem nodemonstrēja, kā darbojas šis mehānisms. 


Kā uzstādīt dūmu detektoru?

Šo detektoru būtu labi izvietot telpā, kas ir tuvu guļamistabai. To jāpieliek pie griestiem, nevis pie sienas, citādi tas nespēs laicīgi reaģēt uz dūmiem. Ja tomēr, cepot kotletes un piededzinot rodas dūmi, un detektors sāk pīkstēt, vienīgais veids, kā to var apklusināt, ir noņemt to no griestiem un izņemt bateriju. Bateriju reizi 2 gados parasti arī jānomaina. Viesis arī stāstīja, ko darīt, ja nakts laikā ieslēdzas signāls un tiešām arī pastāv uguns briesmas: “Ja ir piedūmots dzīvoklis, vienīgais, ko cilvēks var izdarīt, lai sevi glābtu, ir rāpus tikt ārā pa durvīm.” Dūmu koncentrācija uz zemes nav tik augsta, kā pie griestiem. 


Ugunsdzēsēja ikdiena

Uz nodarbību arī tika atnests ugunsdzēsēja ekipējums. Par katru no tiem viesis detalizēti izstāstīja – kādās situācijās un kā tas tiek izmantots. Nodarbības beigās dalībniekiem demonstrēja arī VUGD īsfilmu "Glābēji", kas veidota 2014. gadā Liepājā. Tajā varēja redzēt dažādas ainas no ugunsdzēsēju ikdienas, klausīties pieredzes stāstus, glābšanas darbu detaļas. Pēc filmas noskatīšanās Dzērves kungam arī uzdeva daudz jautājumus par viņa personīgo pieredzi ugunsdzēsēja darbā un ugunsdrošību. Katrs varēja arī paņemt dažādus informatīvus bukletiņus par ugunsdrošību.
Atcerieties, ka glābšanas dienesta numurs visā Latvijā ir 112! Zvanot nelaimes gadījumā, ir svarīgi sniegt pēc iespējas precīzāku informāciju dispečeram. Jo sīkāk un smalkāk pastāstīsiet par atrašanās vietu un pašu negadījumu, jo ātrāk dienests varēs palīdzēt un nokļūt notikuma vietā.


Nākamā nodarbība

Nākamā saskarsmes tikšanās reize paredzēta 12. septembrī, kad kopīgi dosimies uz Liepājas pludmales pieejamības kompleksa sezonas noslēguma svētkiem. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni +371 26056026 vai 63407141, vai personīgi piesakoties Liepājas Neredzīgo biedrības Projektu daļā pie Zandas vai Jeļenas.
______________________________________________________________________________
Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.

 


Andis Dzērve rāda ugunsdzēsēju šļūtenes moderno uzgali

Andis Dzērve rāda ugunsdzēsēju šļūtenes moderno uzgali


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.