Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
18.10.2011 Autors: Nora Driķe

 Raksts no laiklraksta "Kurzemes vārds".

Liepājas Neredzīgo biedrība savu jubileju atzīmēs, dažādās pilsētas vietās čakli darbojoties visu nedēļu, bet ar 55 gadu dzimšanas dienas kūku mielosies ceturtdien – ielūgumi izsūtīti 500 biedrības biedriem un apmēram 100 sadarbības partneriem, pastāstīja biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis.
 
Vakar pēcpusdienā tirdzniecības centrā „Kurzeme”, šopēcpusdien – „Rietumu centrā”, bet no ceturtdienas līdz sestdienai visas dienas garumā Liepājas Olimpiskajā centrā (biedrība piedalīsies arī izstādē „Ražots Liepājā” biedrības pārstāvji rādīs un interesentiem arī pārdos rokdarbus, kurus radījuši neredzīgi un vājredzīgi cilvēki. „Rādīsim arī palīglīdzekļus, kuri var atvieglināt dzīvi cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Šādus līdzekļus mēs dalām bez maksas. Taču, lai iegūtu tiem finansējumu, labdarības nolūkos esam nolēmuši palaist tautā mūsu kurmīti – biedrības simbolu, suvenīru, pie ledusskapja stiprināmu magnētiņu. Ja tādu iegādāsieties, ienākumi no tā būs tehnisko palīglīdzekļu iegādei, un vēl kādam cilvēkam varēsim uzlabot ikdienu. Redzēsim, kāda būs cilvēku atsaucība,” stāsta M. Ceirulis. Ideja par kurmīti aizgūta no biedrības pārstāvju brauciena uz Lielbritāniju šā gada pavasarī, kur redzēts, ka visos lielveikalos pārdots suvenīrs – broša „Narcise” - , ienākumi no tās pārdošanas arī tiek ziedoti labdarībai, un iegādāties tādu piespraudi esot prestiža lieta sabiedrībā ar dziļām labdarības tradīcijām. Kurmīša tēlu radījusi māksliniece Dace Purmale no „Smuko lietu bodītes”.
 
Vēl visās šajās minētajās vietās ikviens varēs arī iejusties neredzīgu cilvēku lomā. „Gribam sabiedrību informēt par mūsu darbu un par iespējām, kādas mēs varam sniegt. Apzināmies, ka vēl aizvien visi cilvēki ar redzes traucējumiem nav mūsu redzes lokā, ka daudzi, dzīves likstu nospiesti, vēl sēž mājās. Gribam uzrunāt pēc iespējas vairāk cilvēku,” saka M. Ceirulis.

Ceturtdien pulksten 9.30 Kūrmājas prospektā biedrība rīko tradicionālo Baltā spieķa akciju, sadarbībā ar Ceļu policiju – jau 13. gadu pēc kārtas. „Mēs gribam popularizēt arī trotuāros ieliktās vadlīnijas, kādas ir arī Kūrmājas prospektā, lai cilvēki vairāk zina to jēgu – tās ir līnijas, pēc kurām vadīties. Lai to zina arī pensionāri, kuri nav mūsu biedrībā, ka šīs vadlīnijas ļoti palīdz pārvietoties pa pilsētu. Savukārt baltais spieķis ir neredzīga cilvēka pazīme. Ja cilvēks iet pāri ielai un viņam rokās ir balts spieķis, tas nozīmē, ka ielu šķērso redzes invalīds, un tas ir jārespektē citiem satiksmes dalībniekiem.”
 
Ceturtdien Olimpiskajā centrā kuplā pulkā biedrība atzīmēs jubileju. Bet jau piektdien M. Ceirulis ar kolēģiem Andi Dzērvi un Verneru Šteinbergu dosies uz Klaipēdu, kur pašvaldības vadītāji ir uzaicinājuši viņus stāstīt gan klaipēdiešiem, gan Viļņas pārstāvjiem par universālā dizaina principiem un par pilsētas vides pieejamību. „Viņi grib arī dzirdēt, kāda ir mūsu sadarbība ar Liepājas pašvaldību.”
 JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.