Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.09.2011 Autors: Nora Driķe

Raksts no laikraksta "Kurzemes vārds".

Dāvanas, darinātas PĒC TAUSTES


Liepājas Neredzīgo biedrība savā mītnē Ganību ielā 197/205 iekārtojusi veikaliņu, kurā pārdošanai izliktas neredzīgu, vājdzirdīgu un cilvēku ar kustību traucējumiem darinātas lietas.
 
Mezgloti spilveni, paklāji, somas, šūti ādas maciņi, krelles, brošas, adījumi, tamborējumi, pīti grozi. Liela daļa no šeit redzamā darināta biedrības organizētajās mācībās no materiāliem, kurus gādājusi biedrība, bet ir arī mājās tapušas lietas. Veikaliņš nav ne biedrības, ne arī darbu autoru bizness, un tomēr tās ir lietas, kuras var pārdot, atzīst biedrības vadītājs Māris Ceirulis. Nodarbībās gatavotie darbi var palikt gan pašam darinātājam, gan pārdodot par tiem var iegūt kādu latiņu, ko pielikt klāt pie savas pensijas. Piemēram, viens mezglots dekors top vairākas nedēļas, bet tā cena ir tikai daži lati. Tikai vienai grāmatzīmei vien izlietoti 16 metru aukliņas. Vienas krellītes darinājuši seši cilvēki. Ādas somiņa arī ir kolektīvs darbs.
 
„Neredzīgajiem ir prieks un gandarījums, ka viņu gatavotais priekšmets kādam patīk, kāds to nopērk. Viņi jūtas vajadzīgi,” teica Agrita Šuba – viņas un Jeļenas Rozītes pārziņā ir veikaliņš. Abas biedrībā strādā uz laiku, viņu darbavieta ir valsts un Eiropas Sociālā fonda subsidēta. Invalīdu darinājumus Agrita bieži vien pārdod arī lielveikalos. Ja kādam pircējam ir interese, viņa aicina atnākt uz biedrību, paskatīties, kā šie darbi top. Dažreiz veikaliņa durvis kāds interesents atradīs slēgtas. „Mēs sakām – veikals nav atvērts, bet tas ir interesentiem pieejams darbadienās darba laikā,” sacīja M. Ceirulis.JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.