Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
09.09.2019 Autors: LNB

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas 
„NVO fonds” un Liepājas Neredzīgo biedrības projekts 
“Dari labu, rādi priekšzīmi un iedvesmo citus!”
Nr. 2019.LV/NVOF/DAP/001/37

 

Jaunmotivētie biedri iedvesmojās no brīvprātīgo pieredzes stāstiem

5. septembrī biedrībā notika tikšanās pēcpusdiena par tēmu “Pieredzes stāsti par brīvprātīgo darbu”, kurā piedalījās jaunmotivētie Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, aktīvākie brīvprātīgie un cilvēku ar invaliditāti atbalsta personas – kopumā 43 cilvēki.

Šo draudzīgo sanākšanu atklāja LNB priekšsēdētājs Māris Ceirulis, kurš savā uzrunā akcentēja, cik svarīgs ir brīvprātīgais darbs, un cik daudz apbrīnojamu un labu lietu tas spēj paveikt. Pēc tam ar klātesošajiem pārrunājām16. augustā pieredzēto, kad kopīgi devāmies uz Tukuma “Valguma pasaules” Baskāju taku un Šlokenbekas muižu. Atsauksmes bija ļoti pozitīvas un dalībniekiem “nebija neko pielikt, neko atņemt”. Lai braucienam būtu kāda pievienotā vērtība, jautājām arī dalībniekiem, kādus trases posmus no Baskāju takas varētu arī īstenot sociālās rehabilitācijas un izziņas centra “Dvēseles veldzes dārzs” Baso pēdu takā. Izskanēja tādas idejas kā takas posms no mālainas zemes, posms ar lieliem egļu čiekuriem, no sapresētas gumijas veidota taka, kāpšana pāri lieliem laukakmeņiem, pieturoties balstam.

Pēc atskata uz ekskursiju vārds tika dots Liepājas Neredzīgo biedrības aktīvākajiem brīvprātīgajiem: Mārim Ceirulim, Aigaram Bušam, Raimondam Briežkalnam, Augustīnam Hofmanim, Ludmilai Kurbatovai, Zigrīdai Zvejniecei, Valdai Trifanovai un Birutai Vīņodei, lai viņi varētu padalīties ar savu brīvprātīgā darba pieredzi, pastāstīt labos un sliktos piemērus, un paust pašu motivāciju darboties kā brīvprātīgajam visiem klātesošajiem. Viens no izteicieniem, kas rezonējās ar daudziem jaunmotivētajiem biedriem bija sadzirdams Aigara stāstījumā: “Kamēr vari, tikmēr dari!”


Motivācija darboties kā brīvprātīgajam

Kad visi brīvprātīgie bija beiguši savu stāstījumu, lai iegūtu atgriezenisko saiti no dalībniekiem notika grupu darbs. Jau apsēžoties dalībnieki bija sadalījušies 3 grupās. Uzdevums bija katrai grupai izdomāt un uzrakstīt, pirmkārt, 3 lietas, kas viņus iekšēji motivētu pievērsties brīvprātīgā darba veikšanai un 3 lietas, kas viņus ārēji motivētu uzsākt vai aktīvāk turpināt brīvprātīgo darbu. Dalībnieki arī izdomāja katrs savu grupas nosaukumu – 1. grupa “Ziemupnieki”, 2. grupa – “Jaunība” un 3. grupa – “Stiprie”.

Katra grupa prezentēja to, ko kopīgi izdomājuši un viss izteiktais tika apkopots uz tāfeles. Iekšējai motivācijas iemesli: kopā būšana, biedrības atbalsts grūtā brīdī, sirds aicinājums, vēlme mainīt savu dzīvi, gandarījuma sajūta un prieks palīdzēt citiem. Ārējās motivācijas iemesli pievērsties brīvprātīgam darbam: dārza darbu pieredze, labi padarīts darbs, prieks būt noderīgam, vajadzīgam un novērtētam, “Paldies” saņemšana, palīdzības saņemšana no biedrības, transporta nodrošināšana, dārza velšu saņemšana pēc smaga darba Ziemupē, labvēlīga vide komunikācijai. 
Noslēgumā visi tika aicināti pie neliela kafijas galda, lai savstarpēji parunātos, dalītos pieredzē un sajūtās. Runājot ar dalībniekiem atklājām, ka šī tikšanās ir tiešām viņus motivējusi būt aktīvākiem un vairāk iesaistīties biedrības ikdienas darbā. 
_______________________________________________________
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Dari labu, rādi priekšzīmi un iedvesmo citus!” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta “Dari labu, rādi priekšzīmi un iedvesmo citus!” saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.
 #NVOfonds2019

 

 


Zanda no Projektu daļas uzklausa semināra dalībnieku idejas

Zanda no Projektu daļas uzklausa semināra dalībnieku idejas


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.