Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
03.06.2021 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” 
Nr.26/2.8.5. 


2. jūnijā cilvēki ar invaliditāti un seniori piedalījās “Jautrajā pusdienas laikā”, kurā mūzika un priekpilnas emocijas sita augstu vilni. Šo aktivitāti organizējām tepat, pie biedrības ēkas, patīkamā koku paēnā, lai caur dažādām kopīgām aktivitātēm dalībnieki savstarpēji sadraudzētos. 

Jau pats pusdienas laika sākums bija mūzikas piepildīts. Dalībnieku ieloka pašā centrā pie klavierēm sēdās biedrības brīvprātīgā Edīte, kurai ir daudz talantu – gan vadot radošas nodarbības, gan spēlējot dažādas melodijas uz klavierēm. Edīte viegli spēlēja tautasdziesmu motīvus no “Tautasdziesmu vācelītes”, lai iedvesmotu citus pirmajai aktivitātei.

 

No tautasdziesmām un anekdotēm līdz ziepju burbuļiem

Katrs varēja izvēlēties vienu krāsainu papīra ziedu un katram tika iedots rakstāmais. Pirmais uzdevums dalībniekiem bija uz puķes uzrakstīt vismaz 4 latviešu tautasdziesmu nosaukumus. Pēc cītīgas rakstīšanas bija pienācis laiks arī cītīgi klausīties – Edīte spēlēja tautasdziesmu motīvus un klātesošajiem bija jāuzmin to nosaukumi. Kad nosaukums atminēts – visi kopā dzied līdzi. Tiem, kuriem šī tautasdziesma bija ierakstīta papīra puķē, saņēma mazu uzlīmīti.

Kad mazliet padziedāts, ir laiks nelielām izklaidēm. Un ko mēs darījām? Aizceļojām atpakaļ bērnībā un pūtām ziepju burbuļus. Kā izteicās pasākuma dalībniece Ārija: “Vai man dieniņ, es laikam burbuļus neesmu pūtusi kopš 10 gadu vecuma! Mums jau ir tas vecums, kad ir tāds bērna prāts, bet kāds prieks papūst tos burbuļus!”

Grūti pat vārdiem aprakstīt, cik lielu prieku dalībniekiem radīja tik vienkārša aktivitāte kā burbuļu pūšana. Bet prieks ar to vien nebeidzās, ik pa brītiņam pusdienas laika rīkotāja Inese stāstīja visiem latviešu anekdotes, un arī citi dalībnieki “pavilkās” un sāka stāstīt savus mīļākos jokus. Tādā tandēmā arī aizvadījām šo “Jautro pusdienas laiku” – ik pa brīdim minam un dziedam tautasdziesmas, papūšam ziepju burbuļus un paklausāmies pa kādai labai anekdotei. 

Kad dziesmas nodziedātas un uzlīmes uz krāsainajām puķēm savāktas, katrs devās pie lielās korķu tāfeles, lai piespraustu savu muzikālo ziedu, un kopā mums sanāca skaista ziedu kompozīcija. 
Noslēgumā, pirms pīrādziņu ēšanas un kafijas malkošanas, Edīte jautāja, kādu dziesmu visi vēlas kopīgi nodziedāt, un dalībnieki izvēlējās tautasdziesmu “Bēdu manu lielu bēdu”. Priecājamies, ka varējām katram iedot šādu vieglu un visu bēdu aizdzenošu sajūtu mūsu “Jautrajā pusdienas laikā”!

Šo pusdienas laiku organizējām aktivitātes “Draugs, nāc draudzēsimies!” ietvaros. 

Ja kādam cilvēkam ar invaliditāti vai senioram ir vēlēšanās piedalīties šāda veida aktivitātēs, aicinām zvanīt uz biedrības Projektu daļu pa tālr. 26056026 un pieteikt savu dalību!
__________________________________________________
Aktivitātes notiek Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālās iekļaušanas projekta “Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot” (Nr. 26/2.8.5.) ietvaros. Par saturu atbild LNB.

 


Edīte sēž pie klavierēm un spēlē latviešu tautasdziesmu motīvus

Edīte sēž pie klavierēm un spēlē latviešu tautasdziesmu motīvus

Kopaina - ielokā sēž pusdienas laika dalībnieki, centrā - Inese un Edīte

Kopaina - ielokā sēž pusdienas laika dalībnieki, centrā - Inese un Edīte

Dalībniece raksta tautasdziesmu nosaukumus uz papīra puķes

Dalībniece raksta tautasdziesmu nosaukumus uz papīra puķes

Dalībnieces pūš burbuļus

Dalībnieces pūš burbuļus

Dalībnieces pūš burbuļus

Dalībnieces pūš burbuļus

Dalībnieki vēro debesīs, kur lido izpūstie burbuļi.

Dalībnieki vēro debesīs, kur lido izpūstie burbuļi.

Dalībnieki pūš ziepju burbuļus

Dalībnieki pūš ziepju burbuļus

Pasākuma dalībniece stiprina savu papīra ziedu pie korķa tāfeles

Pasākuma dalībniece stiprina savu papīra ziedu pie korķa tāfeles

Papīra ziedu kompozīcija

Papīra ziedu kompozīcija


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.