Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.04.2011 Autors: Marita Dambe

 2011. gada 27.aprīlī Viļņas Parlamenta ēkā notika internacionāla konference par sociālo integrāciju un profesionālo rehabilitāciju, kuru rīkoja Lietuvas rehabilitācijas un izglītības asociācija. Tajā piedalījās pārstāvji no Lietuvas, Latvijas, Polijas, Beļģijas un Krievijas Federācijas. Konferences mērķis bija uzzināt par to, kas notiek rehabilitācijā citās valstīs un prezentēt  sasniegumus un darbību šajā jomā. Liels paldies jāsaka SIA "Philip Morris Baltica" un sabiedrisko attiecību vadītājai Baltijas valstīs Agnei Gaizauskienei par iespēju arī mums piedalīties konferencē.

Konferenci atklāja Lietuvas Parlamenta vadītājs. Pēc tam Lietuvas Darba un Sociālo lietu ministrs Donāts Jankausks. Runāja arī vairāki Lietuvas Parlamenta deputāti, kuri savās runās uzsvēra to, ka lemjot par sociālajiem jautājumiem viņi nedalās pozīcijā un opozīcijā, bet kopīgi domā par to, kāds risinājums būs pats optimistiskākais.
 
Par profesionālo izglītību un apmācību studentiem ar speciālām vajadzībām Eiropas perspektīvā, runāja Mary Kyriazopoulu no Eiropas Speciālās izglītības attīstības aģentūras Beļģijā.
Par situāciju, iespējām un problēmām sociālajā integrācijā un profesionālo rehabilitāciju kopumā informēja Lucija Jurgelaitiene no Lietuvas profesionālās rehabilitācijas un izglītības konfederācijas. 
Darba un Sociālo lietu ministrijas pārstāvji prezentēja pašreizējās valdības darbību un integrācijas programmas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Interesantu pētījumu par cilvēkiem ar invaliditāti Baltijas valstīs bija sagatavojis Vitauts Magnus no Kauņas Universitātes.
Par sociālās uzņēmējdarbības lomu ekonomikā runāja Lietuvas ekonomikas ministrs Dainius Kreivys.
Psiholoģijas institūta vadītājs Lublinā (Polijā) profesors Wojciech Otrebski klātesošos informēja par teorētiskiem modeļiem un praksi profesionālajā rehabilitācijā.
Uzstājās arī pētījumu grupas koordinators Huko Laanoja no Igaunijas Maarja ciemata. Viņš stāstīja par Rapina dārzkopības skolas skolēniem ar īpašām vajadzībām.
Ar lekciju par Universālo dizainu, vides un informācijas pieejamību ikvienam uzstājās arī Māris Ceirulis no LNB.
Par cilvēku ar īpašām vajadzībām integrāciju Krievijas Federācijā runāja pārstāvji no Kaļiņingradas jauniešu invalīdu asociācijas.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.