Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
09.05.2018 Autors: LNB

23. maijā plkst. 19:00 Liepājas Neredzīgo biedrības (LNB)  lielajā zālē norisināsies labdarības koncerts, kas tiek rīkots, lai iegūtu finansiālos līdzekļus pirts ēkas būvniecībai sociālās rehabilitācijas centra cilvēkiem ar invaliditāti lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs” teritorijā.

Koncerts norisināsies divās daļās. Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Latvijā plašu atpazīstamību ieguvušais mūziķis Zigfrīds Muktupāvels, bet otrajā daļā būs iespējams dzirdēt E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņu “Melngaiļskolas Bigbends” dalībniekus  Jāņa Ivuškāna vadībā kuri koncertā izpildīs, galvenokārt, Raimonda Paula dziesmas.
Pirts ēkas būvniecību ierosinājuši cilvēki ar invaliditāti, kuri nereti vēlas apmeklēt sabiedriskus pasākumus un citas publiskas vietas, piemēram, publisko pirti, bet tajās viņiem ir jāsaskaras ar apkārtējo pārspīlētu uzmanību un komentāriem, dažreiz pat ar nosodījumu, kā arī ne visās pirtīs ir ievēroti universālā dizaina un drošības principi. Piedzīvojot šādu pieredzi, cilvēkiem rodas sociālā spriedze savas ierobežotās funkcionalitātes dēļ. Rezultātā cilvēki ar invaliditāti sāk norobežoties no sabiedrības un izveidojas psiholoģiskā barjera.
Pirts cilvēkiem ar invaliditāti sākotnēji sniegs iespēju pārvarēt psiholoģisko barjeru starp sev līdzīgiem cilvēkiem, kas palīdzēs saņemt nepieciešamo iedrošinājumu, lai iekļautos sabiedrībā. Ar pirts ēkas būvniecību Liepājas Neredzīgo biedrība vēlas piedāvāt cilvēkiem ar invaliditāti vienlīdzīgas tiesības un iespējas, līdzīgi kā tiek piedāvātas veseliem cilvēkiem, piedāvājot baudīt pirts procedūras.Ķermeņa fiziskā veselība ietekmē ne tikai katra cilvēka imunitāti, bet atstāj iespaidu arī uz emocionālo labsajūtu, kuru cilvēkam ar invaliditāti ir sarežģītāk atgūt. Pirts ēkā veiktās procedūras spētu sniegt uzlabojumus gan cilvēku ar invaliditāti veselības stāvokļa uzlabošanā, gan garīgās spējas nostabilizēšanā, jo ļautu emocionāli un fiziski drošā vidē izjust pirts rituālu sniegto rezultātu.

Liepājas Neredzīgo biedrība apvieno vājredzīgus un neredzīgus cilvēkus, kā arī cilvēkus ar cita veida invaliditāti. Līdz šim Ziemupē esošais rehabilitācijas centrs “Dvēseles veldzes dārzs” ir sniedzis vietu, kurā cilvēki ar invaliditāti var ilgstoši atrasties lauku vidē un ne tikai atpūsties un atgūt garīgo mieru, bet arī sajust dabas skaistumu, darot sev tīkamas lietas.  Nākošais solis rehabilitācijas centra pilnveidei ir ilgi gaidītās pirts būvniecība, kura cilvēkiem ar invaliditāti sniegtu iespēju „Dvēseles veldzes dārzā” gūt ne tikai garīgo baudījumu emocionāli drošā vidē, bet arī uzlabot savu fizisko veselību un labsajūtu, piedaloties dažādās pirts procedūrās.

Koncerts notiks Liepājas Neredzīgo biedrības Lielajā zālē, Ganību ielā 197/205, 2. stāvā (ieeja no Dunikas ielas puses). Ieeja pret ziedojumu: sākot no 5 EUR. Iegūtie ziedojumi tiks izmantoti pirts ēkas būvniecībai sociālās rehabilitācijas centra “Dvēseles Veldzes dārzs” teritorijā. Visi interesenti un atbalstītāji ir laipni aicināti apmeklēt koncertu.
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.