Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.05.2018 Autors: LNB

Šovasar, atsākoties aktīvajai tūrisma sezonai, Liepājas Neredzīgo biedrība piedāvā apmeklēt Ziemupē esošo sociālās rehabilitācijas un izziņas centru “Dvēseles Veldzes dārzs”, kur interesentiem ir iespēja iegūt ieskatu dažādās, informatīvi izglītojošās aktivitātēs, kas piemērotas gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan citiem interesentiem.
Ekskursijas dalībniekiem ir iespēja aplūkot labiekārtoto “Dvēseles Veldzes dārza” teritoriju un, par simbolisku samaksu, piedalīties dažādās nodarbībās un aktivitātēs. Ekskursijas notiek gida pavadībā un tajās katram interesentam ir iespēja aplūkot sajūtu parku, kas sniedz iespēju saost, pataustīt un pat izgaršot dažādus augus vai iegūt atelpas brīdi parka centrā esošajā tējnīcā. Ekskursijas turpinājumā ir iespējams izstaigāt 530 metru garo “Baskāju taku” kurā ik pēc 10 metriem mainās segumi, kas mijās ar dažādu grūtības pakāpju šķēršļiem, iziet 800 kvadrātmetru lielo smaragd tūju labirintu, izbaudīt peldes un ierīkotās pludmales iespējas piemājas dīķī, kurš ir iekārtots, lai spētu nodrošināt peldēšanas iespējas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējiem, izmantojot pielāgotu peldratu palīdzību, kā arī spēlēt ārā šahu vai dambreti ar īpaši izgatavotām, liela izmēra figūrām un sportot āra trenažieros.
Neierastu pieredzi Ziemupes apmeklētājiem sniedz izglītojošas ekskursijas ar aizsietām acīm. Šī ekskursijas daļa tiek rīkota, lai tās dalībnieki iegūtu empātisku pieredzi neredzīga cilvēka ikdienā. Ar aizsietām acīm, papildus izmantojot balto spieķi, ekskursijas dalībniekiem ir iespējams pārvietoties “Dvēseles Veldzes dārza” teritorijā, izmantot iespēju pavadīt neredzīgu cilvēku, kā arī pašam iejusties neredzīga cilvēka lomā. Šovasar sociālā rehabilitācijas centra apmeklētājiem ir iespējams piedalīties arī klūdziņu pīšanas meistardarbnīcās, kurās katram ir iespēja apgūt pirmās iemaņas šāda veida rokdarbos un savām rokām izgatavot pirmo rokdarbu pinumu. Papildus katram interesentam ir iespējams noslēgt ekskursiju ar nakšņošanu “Dvēseles Veldzes dārza” mājā vai izmantot piedāvātās telts vietas.
Šogad ekskursijām ir noteikta neliela samaksa, kas sniegs ikvienam apmeklētājam iespēju piedalīties rehabilitācijas centra attīstībā un atbalstīt cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem. Ekskursija “Dvēseles veldzes dārzā” gida pavadībā – 3 eiro, bērniem līdz 12 gadiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti un pensionāriem – 2 eiro. Dalība meistardarbnīcā – 5 eiro. Nakšņošana – 15 eiro par guļvietu. Pieteikšanās ekskursijām un uzziņa par naktsmītnēm pa tālruni 26371443 (Agija).

Ikvienam cilvēkam, kurš vēlas veikt labus darbus, tiek piedāvāta iespēja doties uz “Dvēseles Veldzes dārzu” un, ar savu brīvprātīgā darba pienesumu vai cita veida atbalstu, veicināt “Dvēseles Veldzes dārza” attīstību, kurš līdzšinēji ir izveidots pateicoties daudziem sociāli atbildīgiem cilvēkiem un atbalstītājiem.

"Dvēseles Veldzes dārzs" 2018. gada pavasarī: 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.