Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.04.2021 Autors: LNB

No 1. jūlija cilvēkiem ar invaliditāti tiks izsniegtas jauna parauga invaliditātes apliecības, kurās vairs nebūs iekļauts sejas attēls. Apliecība būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti). Apliecības, kas izsniegtas līdz 2021. gada 30. jūnijam, būs derīgas līdz apliecībā norādītā derīguma termiņa beigām.

Jaunais apliecības paraugs atslogos cilvēkus veikt papildu darbības invaliditātes apliecības saņemšanai, vienlaikus mazinot administratīvo slogu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai, apstrādājot un iestrādājot iesniegtos fotoattēlus apliecībās.

Lai personām ar invaliditāti sniegtu tām paredzētos atvieglojumus, tagad arvien vairāk datu apmaiņa notiek starp informācijas sistēmām. Pārskatāmā nākotnē arī sabiedriskā transporta jomā, kas ir viens no biežāk izmantotajiem atvieglojumiem, paredzēts ieviest braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju informācijas sistēmu, paredzot elektronisku identificēšanos ar personas apliecību.
2020. gada decembrī valstī bija 201 549 personas ar invaliditāti. Ik gadu vidēji tiek izsniegtas 67 000 invaliditātes apliecības.

Jaunie kritēriji noteikti grozījumos Ministru kabineta 2014. gada 23. decembra noteikumos "Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību”.

Plašāka informācija par izmaiņām skatāma šeit: https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/ramona-petravica-pavadona-pakalpojums-bus-pieejams-berniem-kuriem-arpus-majas-ir-butiskas-parvietosanas-grutibas.

 


Jaunajās invaliditātes apliecībās nebūs sejas attēla

Jaunajās invaliditātes apliecībās nebūs sejas attēla


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.