Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
05.11.2018 Autors: LNB

Gadskārtējā Neredzīgo dienā, 13. novembrī, Liepājā notiks šai dienai veltīts svētku gājiens, kura mērķis ir ne tikai atzīmēt šo dienu, bet arī vērst plašākas sabiedrības uzmanību ar redzes traucējumiem un invaliditāti saistītiem jautājumiem.

Šogad pasākumu rīko Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar SIA “Philip Morris Latvia” un tas notiks vairākās daļās. Sākot no plkst. 10:30 līdz 11:30, pirmajā pasākuma daļā, kas norisināsies laukumā pie Liepājas Universitātes, tiks organizētas dažādas aktivitātes, kurās būs iespējams uzzināt par cilvēku ar redzes traucējumiem ikdienu un citiem aktuāliem tematiem. Līdzīgi kā citus gadus, šajā pasākuma daļā interesentiem tiks piedāvāta iespēja izmēģināt dažādus tehniskos palīglīdzekļus, kā arī apgūt orientēšanās iemaņas, izmantojot balto spieķi un acu apsēju. Papildus tam interesentiem būs iespēja spēlēt speciāli pielāgotu āra šahu un dambreti.

Pēc pasākuma pirmās daļas noslēguma notiks ikgadējais svētku gājiens, kurā arī šogad laipni aicināts piebiedroties ir ikviens interesents. Gājiens sāksies plkst. 11:30 no Liepājas Universitātes (Lielā iela 14), tālāk virzoties uz skvēru “Kurzeme”,  pa Zivju ielu dodoties uz Pētertirgu, Kuršu ielu, Rožu ielu un noslēdzot gājienu Jāņa Čakstes laukumā. Gājiena noslēgumā Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis teiks svētku uzrunu gājiena dalībniekiem.

Sākot no plkst. 13:00 gājiena dalībnieki ir aicināti ierasties uz pasākuma svinīgo daļu Liepājas Neredzīgo biedrībā, Ganību ielā 197/205, kur gājiena dalībnieki varēs baudīt svētku koncertu, kurā uzstāsies skolēnu muzikālā grupa no Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem.

Plašāka informācija: Šajā datumā katru gadu visā pasaulē atzīmē Neredzīgo dienu un tā tiek rīkota par godu franču izcelsmēs skolotājam Valentīnam Auī, kurš izstrādāja metodi neredzīgu cilvēku apmācībai, kā arī dibināja neredzīgo skolas Parīzē, vēlāk arī Sanktpēterburgā. Viņš izstrādāja speciāli neredzīgiem cilvēkiem paredzētas grāmatas un izveidoja īpašu matricu, ar kuras palīdzību bija iespējams izveidot reljefa kartes, globusus un citus mācību materiālus.
Par godu šī cilvēka darītajam cilvēku ar invaliditāti labā, 13. novembrī, Valentīna Auī dzimšanas dienā, tiek atzīmēta Starptautiskā Neredzīgo diena.
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.