Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.03.2020 Autors: LNB

Kā pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku mājās korona vīrusa laikā?

Šajā dīvainajā periodā, kad visiem ir ieteicams retāk doties ārpus mājām, nepulcēties publiskās vietās un, iemīļotākās brīvā laika pavadīšanas iespējas ir liegtas, ir grūti saprast, kā pavadīt ikdienu. Ir cilvēki, kuriem būšana mājās ir ļoti komfortabls stāvoklis, taču ir arī tādi, kuri nespēj iedomāties savu dienu bez socializēšanās un piedalīšanās dažādās aktivitātēs. Tādēļ, esam apkopojuši dažādus padomus, kā pavadīt savu brīvo laiku, esot mājās un ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

Protams, pirmais, ko lielākā daļa varētu izdarīt ir pavasara tīrīšana – atbrīvoties no nevajadzīgām mantām un uzspodrināt savu mājvietu, taču ir daudz citu interesantu aktivitāšu, kuras varat veikt gan viens pats, gan iesaistot ģimenes locekļus.


Brīvā laika pavadīšanas aktivitātes:

•    Izlasiet kādu jaunu grāmatu, vai pārlasiet savu mīļāko grāmatu, lasiet dzeju, prozu
Katram noteikti mājās ir kāds grāmatu plaukts, kas sen nav saņēmis uzmanību un mīlestību. Ja iepriekš nav bijis laika tam pieķerties, tad šobrīd ir īstais laiks no jauna atklāt lasītprieku. Tiem, kuriem grāmatu mājās nav, vai nav iespējams tās lasīt, var atrast daudzas digitālās grāmatas internetā un klausīties dažādās audiogrāmatās.
•    Spēlējiet galda spēles
Galda spēļu spēlēšana ir viens no jautrākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, ko var īstenot ikviena ģimene. Tās var spēlēt gan ar bērniem, gan mazbērniem, gan arī divatā ar savu dzīvesbiedru. Asiniet prātu šaha spēlē, dambretē, spēlējiet domino, RIČU RAČU, CIRKU vai visiem pazīstamo zolīti. 
•    Izvingriniet pelēkās smadzeņu šūniņas, minot krustvārdu mīklas
Šajā laikā ir svarīgi nodarbināt prātu ar pozitīvām lietām. Kas var būt labāks par savu zināšanu pārbaudi, minot krustvārdu mīklas? Tas ir labs veids, kā novirzīt domas no negatīvā un uzzināt jaunus interesantus faktus, meklējot atbildes uz dažādiem jautājumiem.
•    Pielietojiet nodarbībās iegūtās prasmes arī mājās
Tie, kuri jau aktīvi piedalījušies biedrības rīkotajās nodarbībās, ieguvuši jaunas zināšanas un prasmes patstāvīgi darboties un radīt skaistas lietas. Mēģiniet adīt, tamborēt, filcēt, mezglot utt. Ja jums mājās ir pieejami vajadzīgie rīki un materiāli, darbojieties un izmantojiet tos. Internetā ir pieejami vairāki apmācību video, lai izmēģinātu savas rokas arī jaunās nodarbošanās.
•    Izmēģiniet jaunas ēdienu receptes
Šis ir laiks eksperimentiem virtuvē. Jaunas ēdienu receptes nenozīmē tikai iešanu uz lielveikalu pēc eksotiskiem produktiem. Kā jau zināms, šobrīd nav ieteicams uzturēties publiskās vietās. Mēs iesakām šīs jaunās receptes atklāt, izmantojot produktus, kas jums jau mājās ir pieejami. Kas zina, varbūt sanāks ļoti garšīgi un interesanti ēdieni, kurus turpmāk varēsiet iekļaut savā ikdienas ēdienkartē.
•    Dodieties pastaigās un atpūtieties brīvā dabā
Neviens iešanu laukā no mājas nav aizliedzis, galvenais ir ievērot 2 metru distanci. Svaigs gaiss ir ļoti nepieciešams imunitātes stiprināšanai un plaušu vēdināšanai. Aizejiet uz jūru vai ezermalu, pastaigājiet pa parku vai mežu, klausieties putnu dziesmās un priecājieties par plaukstošajiem kokiem un krūmiem visapkārt. 
•    Neļaujiet muskuļiem “iesēdēties”
Ja nesanāk doties pastaigās, ķermeni varat izkustināt ar dažādiem vingrinājumiem. Veiciet stiepšanās vingrinājumus, elpošanas vingrinājumus, nodarbojieties ar jogu. Ja ķermenis to atļauj, izpildiet arī sarežģītākas pakāpes vingrinājumus. Sekojiet līdzi pareizai vingrinājumu izpildei, lai nesatraumētu ķermeni. Daudzus vingrinājumu video varat atrast internetā.
•    Paskatieties kādu labu filmu, seriālu, teātra izrādes ierakstu, koncertu, skatieties izglītojošus video par dažādām tēmām interneta vietnē www.youtube.com
Dažreiz ir nepieciešams arī apsēsties dīvānā un vienkārši neko nedarīt. Ir vajadzīgs arī nedaudz atslēgties un paslinkot, taču mērenās devās. Mūsdienās ir ļoti daudz tehnoloģisko iespēju skatīties un klausīties interesantu saturu gan televīzijā, gan internetā.

Ceram un ticam, ka šie padomi palīdzēs jums dažādot savu ikdienu un turpināt būt aktīviem, atrodoties mājās. Viennozīmīgi šīs aktivitātes ir universālas un veicamas arī pēc ārkārtas stāvokļa beigām. Tās ir atgādinājums tam, ka mēs varam ļoti daudz laba izdarīt paši sev, ja esam motivēti un vēlamies darboties.

Vēlam visiem labu veselību, izturību un piepildītu ikdienu!

 


Tēvs ar dēlu sēž mājās un kopīgi lasa grāmatu

Tēvs ar dēlu sēž mājās un kopīgi lasa grāmatu


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.