Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.10.2011 Autors: Nora Driķe

Raksts no laikraksta "Kurzemes vārds".
 
Balto spieķi respektē daudz vairāk autovadītāju nekā citus gadus, pēc Baltā spieķa akcijas, kas ceturtdien notika Kūrmājas prospektā, sacīja Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

15. oktobris ir starptautiskā Baltā spieķa diena. To atzīmējot, jau trīspadsmit gadu pēc kārtas oktobrī Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar Ceļu policiju rīko Baltā spieķa akciju. Arī šoreiz vairāki redzes invalīdi, liekot lietā balto spieķi, gāja pāri ielai. Saskaņā ar satiksmes noteikumiem redzes invalīdi ar balto spieķi pāri ielai drīkst iet jebkurā vietā un autovadītājiem ir jāapstājas un šie ielu šķērsotāji ir jāpalaiž. Gājējus ar balto spieķi nav respektējis tikai apmēram katrs ceturtais braucējs. Pēc M. Ceiruļa teiktā, tas ir loti labs rādītājs, jo citus gadus policijai bijis jāaizrāda vairāk nekā pusei šoferu.
 
M. Ceirulis uzskata, ka sabiedrība Liepāja tagad ir daudz vairāk informēta nekā vēl pirms dažiem gadiem, un to ir veicinājuši gan pilsētas vidē ieviestie universālā dizaina elementi (vadlīnijas ietvēs, čivinošie luksofori, dzeltenie laukumiņi autobusu pieturās), gan biedrības neatlaidīgais darbs.
 
Nupat Liepājas Neredzīgo biedrība atzīmēja 55 gadu jubileju. Olimpiskajā centrā uz svētkiem pulcējās vairāki simti cilvēku - gan biedrības biedri, gan draugi, viesi un sadarbības partneri liepājnieki, rīdzinieki, arī no ārzemēm. Sveica Liepājas domes priekšsēdētaja vietniece Silva Golde un pašvaldības izpilddirektors Edgars Rāts, kurš pasniedza dāvanā kliņģeri. Braila raksta skolotājs Aigars Bušs iespaidīgi norunāja Leonīda Breikša "Lūgšanu". Ar priekšnesumiem uzstājās ari citi neredzīgi cilvēki. M. Ceirulis izstāstīja biedrības vēsturi. Bet 33 brīvprātīgā darba darītājiem, kuri biedrībā darbojušies ilgāk nekā piecus gadus, pasniedza pateicības rakstus.
   
 
 JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.