Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
25.04.2019 Autors: LNB

Labdien!
Latvijas Cilvēktiesību centrs sadarbībā ar Igaunijas Cilvēktiesību komiteju, Cilvēktiesību monitoringa institūtu (Lietuva) un Lietuvas Invaliditātes forumu šobrīd īsteno projektu “Policijas un NVO sadarbība naida noziegumu novēršanai Igaunijā, Latvijā un Lietuvā”.
Projekta ietvaros plānots stiprināt sadarbību starp policiju un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kā arī stiprināt NVO kapacitāti naida noziegumu identificēšanā un atbalsta sniegšanā naida noziegumos cietušajiem. Tāpat projekta ietvaros plānots apzināt reālus naida noziegumu gadījumus, kas vērsti pret cilvēkiem ar invaliditāti.
Ar naida noziegumiem pret cilvēkiem ar invaliditāti projekta ietvaros tiek saprasti kriminālnoziegumi, kas vērsti pret personu un kuru motīvs ir aizspriedumi vai naids pret personu, tās invaliditātes dēļ. Tie var būt gan fiziski uzbrukumi, gan verbāla vai rakstiska aizskaršana (naida runa). Piemēram, cilvēks kurš pārvietojas ratiņkrēslā, tiek apzināti izgrūst no tā, vai institūcijā dzīvojoši cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, tiek regulāri apsaukāti un/vai fiziski ietekmēti.
2014. gada 25. septembrī Saeima veica grozījumus Krimināllikumā, nosakot atbildību par  sociālā naida un nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes un jebkurām citām pazīmēm (Krimināllikuma 150. pants). Līdz šim pieejamā informācija liecina, ka Latvijā nav uzsākts neviens kriminālprocess par naida noziegumiem, kas vērsti pret cilvēkiem ar invaliditāti. Tomēr tas nenozīmē, ka šādi noziegumi nav notikuši. Visbiežāk cilvēki izvēlas par tiem klusēt vai arī neapzinās, ka konkrētais nodarījums varētu būt naida noziegums.
Lai apzinātu pastāvošo situāciju un identificētu iespējamus naida noziegumu gadījumus pret cilvēkiem ar invaliditāti, lūdzam sniegt Jūsu organizācijas rīcībā esošo informāciju par iespējamiem naida noziegumu gadījumiem (fizisku, verbālu vai rakstisku aizskaršanu). Ja organizācijas rīcībā šobrīd šādas informācijas nav, būsim pateicīgi, ja varēsiet izsūtīt šo lūgumu arī saviem biedriem.
Informāciju vēlams sniegt, rakstot uz e-pastu sigita.odina@gmail.com (bet varam vienoties arī par Jums ērtāku informācijas sniegšanas veidu). Neskaidrību vai jautājumu gadījumā lūgums zvanīt pa tālruni 29172499.   
Cerot uz sadarbību,
Sigita Zankovska-Odiņa
projekta eksperte jautājumos, kas skar personu ar invaliditāti tiesības un pieredzi
“Police and NGO cooperation to combat hate crimes in Estonia, Latvia and Lithuania – PONGO”Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.