Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
14.11.2011 Autors: Liene Užule

 Ieguldījums Tavā nākotnē!

 
 
LM nodos saimniekam pirmo īpaši neredzīgu cilvēku vajadzībām apmācītu suni pavadoni
 
 
Lai atvieglotu ikdienas dzīvi, otrdien, 15.novembrī, Ventspils iedzīvotājai Ludmilai Koroļkovai, kura ir redzes invalīde, Labklājības ministrija (LM) plkst. 12.00 nodos pirmo Latvijā īpaši apmācīto suni pavadoni – melnu labradora sugas suni.
 
LM suni pavadoni Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” ietvaros. Kopš 2011.gada marta LM ir noslēgts līgums ar biedrību „Saules Suns”, kurā sertificēts kinologs  veica suņa apmācību. 
 
Suns - pavadonis tika īpaši apmācīts ikdienas gaitās pavadīt neredzīgu cilvēku – pārvietoties pa pilsētas ielām, šķērsot ielu tam paredzētajās vietās, orientēties satiksmes luksoforu gaismās un brīdināt saimnieku par vides pieejamību kavējošiem šķēršļiem. Tāpat suns ir apmācīts pacelt balto spieķi, ja tas saimniekam ir izkritis no rokām, kā arī pacelt citus nelielus priekšmetus, piemēram, atslēgas. Suns pavadonis klausa saimnieku pēc noteiktām komandām.
 
Kopumā šī projekta ietvaros LM no biedrības „Saules Suns” iznomā 3 suņus-pavadoņus, kuri tiek apmācīti nodošanai neredzīgiem cilvēkiem. Otrs suns tiks nodots saimniekam Cēsīs, bet trešais – Rēzeknes iedzīvotājam.
 
Potenciālie suņu-pavadoņu saimnieki tika izvēlēti pēc noteiktiem kritērijiem, kurus izstrādāja LM sadarbībā ar projekta partneri Latvijas Neredzīgo biedrību (LNB). Kritērijos noteikts gan dzīvojamās platības apmērs, gan suņa uzturēšanas un apkopes prasības u.c. Suņu pavadoņu nomas laikā  līdz 2013.gadam biedrība „Saules Suns” nodrošina tā uzturēšanu un ēdināšanu.

Kopumā Latvijā pagaidām ir 6 suņi pavadoņi, no kuriem 3 tiek iznomāti un apmācīti minētā ESF projekta ietvaros. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu cilvēkiem ar redzes traucējumiem, lai veicinātu viņu iekļaušanos sabiedrībā, mazinot sociālo izolētību, kā arī atvieglotu ikdienas gaitas un sekmētu šīs mērķgrupas  izglītības un nodarbinātības līmeņa paaugstināšanos nākotnē, kas tiek īstenots caur kompleksu sociālās rehabilitācijas programmu projekta ietvaros.
 
Atgādinām, ka ESF projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” ietvaros, cilvēkiem ar redzes invaliditāti tiek piedāvāta arī iespēja bez maksas apgūt jaunas prasmes, iemaņas un zināšanas, kuras veicina dzīves kvalitātes celšanos, iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū. 
 
Izstrādātā sociālās rehabilitācijas programma, kurā ietvertas visas aktivitātes, ko piedāvā šis projekts, tiek īstenota visā Latvijas teritorijā – Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centru filiālēs – Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī. Projekta ietvaros tiek organizēti arī savstarpējās pieredzes apmaiņas pasākumi mērķa grupai starp LNB organizācijām. Šīs aktivitātes viens no mērķiem ir apzināt un demonstrēt jaunās, projekta rehabilitācijas pasākumos apgūtās prasmes, iemaņas un zināšanas. 
 
Papildus aktivitātēm, kuras paredzētas mērķa grupai,  tiek organizēti projektā iesaistīto speciālistu kvalifikācijas celšanas pasākumi/semināri par dažādām tēmām, kuras saistošas personālam, kuru ikdienas pienākumi saistīti darbā personām ar redzes invaliditāti. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, e pasts Liene.Uzule@lm.gov.lv.  
 
 
 
 
LATVIJAS REPUBLIKAS LABKLĀJĪBAS MINISTRIJA
KOMUNIKĀCIJAS NODAĻA
 
 Skolas iela 28, Rīga, LV-1331 * Tālr. 67021665 * Fakss 67276445
 
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.