Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.09.2019 Autors: LNB

Svinīgi aizvadīti pludmales pieejamības kompleksa svētki

12. septembrī Liepājas pludmales pieejamības kompleksā pulcējās aptuveni 60 cilvēki, lai svinīgi atzīmētu pieejamības kompleksa sezonas noslēgumu. 

Kaut arī no rīta kārtīgi lija lietus un šķita, ka svētki pavērsīsies drūmākās krāsās, jau pirms plkst. 13:00 pie debesīm uzspīdēja spoža un silta saulīte. Tā sapulcējoties visiem klātesošajiem, ar svinīgu uzrunu visus sveica Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis. Atskatījāmies uz statistiku, lai apzinātos, kā komplekss ir attīstījies 7 gadu laikā. Ja kompleksa atklāšanas gadā – 2013. gadā to sezonas laikā apmeklējuši 392 cilvēki, tad šogad apmeklētāju skaits sasniedzis 2103 cilvēkus. Tas parāda to, ka arvien vairāk cilvēki ar invaliditāti, kā arī māmiņas ar maziem bērniem izmanto pludmales pieejamības kompleksa iespējas un atzīst par labu esam.

Māris Ceirulis arī izteica lielu pateicību pludmales pieejamības kompleksa asistentiem Igoram Langfridam un Ilvāram Migliniekam par labo darbu vairāku gadu garumā, brīvprātīgajiem, kas viņiem palīdzējuši, kā arī lielu paldies Liepājas pilsētas domei, kas atbalstījusi pludmales pieejamības kompleksa attīstību un sarīkojusi mums šos svētkus. Savu uzrunu Māris beidza ar novēlējumu: “Novēlu jums visiem svētību, veselību un mīlestību!”

Pēc uzrunas sekoja muzikālā pauze, kurā ar latviskām dziesmām un ģitārspēli priecēja mūziķis Normunds Karpičs. Klātesošie tikmēr varēja cienāties ar sarūpēto cienasta galdu, klātu ar džungļu tematikas dekoriem un dažādiem sāļiem un saldiem cepumiem un pīrādziņiem, un malkot kafiju un tēju. Paralēli mūzikas un našķu baudīšanai ikvienam bija iespēja arī iepazīties ar tiflotehniku jeb speciāliem tehniskiem palīglīdzekļiem, kas domāti personām ar funkcionāliem redzes traucējumiem, kā arī izmēģināt Braila raksta tehniku un braukt ar tandēmriteni.

Vārds tika dots arī pludmales pieejamības kompleksa ilggadējam asistentam Igoram Langfridam, kurš ar sirsnību un emocijām uzrunāja visus: “Jau septīto gadu mēs šeit sanākam kopā. Vēlos pateikt lielu paldies Domei, jo viņu dēļ mēs te esam un ne tikai esam, bet labi dzīvojam. Šeit mēs varam viens ar otru parunāt, viens otram palīdzēt. Mēs visi šeit esam kā viena liela ģimene. Es ceru, ka mūsu ģimene būs vēl lielāka un kuplāka. Aicinu visus nākošgad nākt pie mums un piepildīt mūsu ģimeniskumu! Esiet priecīgi, baudiet šo laiku!”

Atnākušie pēc uzrunas skatījās un klausījās Labklājības ministrijas veidoto dokumentālo filmu "Vai varu?", kas veidota, lai pievērstu sabiedrības uzmanību apkārtējās vides pieejamības problēmai. Bija pienācis laiks pēdējai svētku aktivitātei – pilates nodarbībām treneres Kristīnes Kleinšmites vadībā. Nodarbībā piedalījās gan cilvēki ar invaliditāti, kuri regulāri nāk uz šīm nodarbībām biedrībā, gan tai varēja pievienoties ikviens interesents. Aizvējā un siltu saules staru apspīdēti dalībnieki izpildīja dažādus vingrinājumus, sēžot uz krēsliem. 

Svētki tiešām bija izdevušies un vēlamies teikt lielu paldies Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas veselības veicināšanas koordinatorei Anetei Kopštālai-Kupei par to organizēšanu, kā arī biedrības brīvprātīgajiem par atsaucību un dažādu aktivitāšu nodrošināšanu!

 

 


Svētku laikā notika pilates nodarbības. Attēlā dalībnieki stiepj rokas un kājas, sēžot uz krēsliem.

Svētku laikā notika pilates nodarbības. Attēlā dalībnieki stiepj rokas un kājas, sēžot uz krēsliem.


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.