Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.05.2019 Autors: LNB


Valsts prezidents apmeklēja “Dvēseles veldzes dārzu”

10. maijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni apmeklēja Liepājas Neredzīgo biedrības sociālās rehabilitācijas un izziņas centru Ziemupē “Dvēseles veldzes dārzs”. Ar lielu prieku gan biedrības, gan centra darbinieki un cilvēki ar invaliditāti sagaidīja augsti godātos viesus. Biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis vadīja ekskursiju pa šo lauku teritoriju un pastāstīja par dažādajām iespējām, kas tiek sniegtas cilvēkiem ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai. 

Sarunā ar prezidentu un viņa kundzi Māris Ceirulis akcentēja, cik svarīgi ir apmeklēt Ziemupes centru: “Kad kāds uzņēmējs vai amatpersona atbrauc un patiešām redz, ko mēs te darām, viņš saprot. Viņš saprot, kāpēc mēs to darām, kāpēc tas ir svarīgi. Kad tu tikai stāsti par to, kādu palīdzību sniedz centrs cilvēku ar invaliditāti dzīves uzlabošanā, kāds var nenoticēt, taču tad, kad savām acīm redzi, esi pārliecināts un arī vēlies atbalstīt”.


Ekskursijā piedzīvotais

Ekskursijas laikā tika parādīts, kā neredzīgie pārvietojas pa teritoriju, izmantojot balto spieķi, tausti un citus orientierus, kas izvietoti apkārtējā vidē. Apskatīta jaunuzceltā lapene, kas paredzēta dažādu semināru un pasākumu organizēšanai cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī citiem interesentiem, Sajūtu parks, Baso pēdu taka, āra trenažieri, lauku viesnīcas telpas “Dvēseles veldzes dārzs”, kas pielāgotas cilvēku ar invaliditāti vajadzībām. Dārzi un dobes, kurās saimnieko sociāli rehabilitētie cilvēki, lai apgūtu jaunas prasmes un pavadītu savu brīvo laiku lauku vidē, veicot dažādus lauku darbus. Lielākā daļa teritorijas objektu ir pašu spēkiem uzcelti ar dažādu uzņēmumu un organizāciju atbalstu, kuri ziedojuši gan dažādus materiālus, gan savu brīvo laiku centra attīstībai. Pēc ekskursijas pie uzkodu galda tika ieskicēti arī dažādi valstiska mēroga izaicinājumi nevalstiskajām organizācijām finansējuma piesaistīšanai, darbavietu nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti un veidiem, kā tos varētu risināt.

Kā dāvanu sociālās rehabilitācijas un izziņas centra darboņiem, prezidenta kungs pasniedza Latvijas karogu, kas cēli plīvos teritorijā uzstādītajā karoga mastā, kā arī gardu kliņģeri, kas iepriecināja rehabilitācijas centrā esošos cilvēkus. 


Attēli 


Valsts prezidents ar kundzi un Māri Ceiruli apskata Sajūtu parku

Valsts prezidents ar kundzi un Māri Ceiruli apskata Sajūtu parku


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.