Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.04.2016 Autors: LNB

Sociālās rehabilitācijas un izziņas centrs lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”

Liepājas Neredzīgo biedrības sociālās rehabilitācijas un izziņas centrs “Dvēseles veldzes dārzs” piedāvā iespēju ikvienam iegūt ieskatu dažādās, informatīvi izglītojošās aktivitātēs, kas piemērotas gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan ikvienam dabas mīlim un atpūtniekam.
 

Pakalpojumi 

Cilvēki ar invaliditāti var piedalīties dārza darbos, teritorijas labiekārtošanā un dažādās nodarbībās sociālās rehabilitācijas ietvaros, lai iegūtu dažādas prasmes un iemaņas, un mērķtiecīgi pavadīt savu brīvo laiku lauku vidē. Katrs “Dvēseles veldzes dārza” apmeklētājs var baudīt dabas skaņas, smaržas un nobaudīt vietēji audzētās garšas. Teritorijā izaudzētā svaigā un dabīgā pārtika tiek izmantota gardu maltīšu pagatavošanai sociālās rehabilitācijas un izziņas centra aktīvistiem.


Gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan citiem interesentiem piedāvājam:

•    Izglītojošas meistarklases ar aizsietām acīm. 
Neierastu pieredzi Ziemupes apmeklētājiem sniegs ekskursijas ar aizsietām acīm, lai tās dalībnieki iegūtu empātisku pieredzi neredzīga cilvēka ikdienā. Ar aizsietām acīm, papildus izmantojot balto spieķi, ekskursijas dalībniekiem ir iespējams pārvietoties “Dvēseles Veldzes dārza” teritorijā, lai izmantotu citas maņas – sataustītu, sadzirdētu, sagaršotu un sasmaržotu. .
•    Pastaiga Baso pēdu takā
Atklāj dažādas sajūtas zem pēdām, izstaigājot 530 metru garo “Baso pēdu taku”. Taka atrodas meža ielokā “Dvēseles veldzes dārza” teritorijā. Pastaiga būs interesanta gan lieliem, gan maziem, jo ik pēc 10 metriem mainās takas segumi, kas mijas ar dažādu grūtības pakāpju šķēršļiem. Šo taku veidojuši cilvēki ar dažāda veida invaliditāti. Tā papildināta ar drošu orientēšanos sistēmu vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem.
•    Pastaiga Sajūtu parkā
Teritorijā var apskatīties un uzturēties Sajūtu parkā, kurā atrodas strūklaka, skaista koka tējnīca un dažādi stādījumi, kas vasaras ziedošajos mēnešos priecēs ikvienu apmeklētāju. Tā baudīšanai var izmantot dažādas maņas – apskatīt krāšņo ainavu, sasmaržot plaukstošo ziedu un krūmu smaržas, aptaustīt un pat izgaršot dažādus augus, klausīties putnu dziesmās, vai iegūt atelpas brīdi parka centrā esošajā tējnīcā. 
•    Pelde veldzes dārza dīķī
“Dvēseles veldzes dārza” teritorijā atrodas dīķis, kurā katrs var doties peldē un veldzēties karstajās vasaras dienās. Dīķis ir iekārtots tā, lai spētu nodrošināt peldēšanas iespējas arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējiem, izmantojot pielāgotu peldratu palīdzību. 
•    Dažādas āra aktivitātes
Apmeklētāji var aktīvi izkustēties uz teritorijā esošajiem āra trenažieriem, uzspēlēt galda tenisu, un iekustināt prāta pelēkās šūniņas āra šaha spēlē vai dambretē ar īpaši izgatavotām, liela izmēra figūrām.
•    Augļu koku dārzs un labirints 
Teritorijā atrodas liels augļu koku dārzs un iespējams arī iziet 800 kvadrātmetru lielo smaragda tūju labirintu.

Ekskursija “Dvēseles veldzes dārzā” gida pavadībā – 3 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti un pensionāriem – 2 EUR. Ja apmeklētāji piedalās dārza darbos un palīdz teritorijā strādājošajiem, par ekskursiju nav jāmaksā. 

Lai pieteiktos ekskursijām un uzzinātu vairāk par Dvēseles veldzes dārza piedāvājumu, zvaniet pa tālruni +371 29778808 (Samanta).
Izmantojot “Dvēseles veldzes dārza” pakalpojumus, jūs netieši atbalstāt cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu. 

Adrese: "Laivenieki", Ziemupe, Vērgale, Pāvilostas novads, LV-3462, Latvija 
Atrašanās vieta Google Kartē: goo.gl/maps/MsUPN9p2NHu
Navigācijas koordinātes:  56.727867, 21.093123 (56°43'40.3"N 21°05'35.2"E)


Vairāk informācijas par "Dvēseles Veldzes Dārzs" projekta realizācijas gaitu: 

Projekti / Projekts "Dvēseles Veldzes Dārzs" Ziemupē 
www.redzigaismu.lv/lat/projekti/jaunakie-projekti/projekts-dveseles-veldzes-darzs-ziemupe 


 


Dvēseles veldzes dārza ēka 


Dvēseles veldzes dārza māja

Dvēseles veldzes dārza māja

Skats no terases

Skats no terases

Skats no terases uz darbarīku šķūni

Skats no terases uz darbarīku šķūni

Baskāju takas šķērslis

Baskāju takas šķērslis

Āra šaha spēle

Āra šaha spēle

Baskāju takas šķērslis

Baskāju takas šķērslis

Baskāju takas šķērslis

Baskāju takas šķērslis

Viena no Dvēseles veldzes dārza kazām

Viena no Dvēseles veldzes dārza kazām

Sajūtu parka Tējnīca

Sajūtu parka Tējnīca

Sajūtu parkā vasarā ziedošās rozes

Sajūtu parkā vasarā ziedošās rozes

Sajūtu parkā ziedošie augi

Sajūtu parkā ziedošie augi

Pastaiga Dvēseles veldzes dārzā

Pastaiga Dvēseles veldzes dārzā

Iebraucamais ceļš Dvēseles veldzes dārzā

Iebraucamais ceļš Dvēseles veldzes dārzā


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.