Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
07.10.2016 Autors: LNB

Liepājas Neredzīgo biedrības projekts 
"Apgūsti amatu, savas dzīves pamatu - Liepājas Neredzīgo biedrībā" 


2016.gada oktobris
 
Intervija ar polimērmāla nodarbībā iesaistīto mērķa grupas dalībnieku GATI NIERLIŅU
Liepājas Neredzīgo biedrības projektā „Apgūsti amatu- savas dzīves pamatu, Liepājas Neredzīgo biedrībā”.

- Labdien, pastāsti kā tevi sauc? 
- Mani sauc Gatis Nierliņš.
- Cik ilgi tu esi biedrībā pie mums?
- Neredzīgo biedrību es šeit Liepājā sāku apmeklēt no 2010. gada 11. janvāra.
- Kādā veidā tu nokļuvi biedrībā?
- Biedrībā es nokļuvu tā, kad es biju Rīgā rehabilitācijas, tur man sanāca satikt Liepājas Neredzīgo biedrības vadītāju Māri Ceiruli. No viņa es uzzināju, ka Liepājā arī ir dažādas nodarbības, tad es izteicu gan vēlmi, gan painteresējos un tā es šeit nokļuvu, un apmeklēju nodarbības.
- No kurienes tu pats esi?
- Es esmu no Dundagas.
- Kā tu nokļūsti uz Liepāju, vai tu šeit dzīvo?
- Pirmdienās mani Talsos iesēdina autobusā un es atbraucu uz Liepāju, Liepājas stacijā mani sagaida kāds no darbiniekiem, ja šoferīši ir aizņemti, vai arī šoferītis atved mani līdz biedrībai. Un ceturtdienās pēc nodarbībām tāpat aizved mani uz autoostu, iesēdina autobusā un Talsos mani sagaida.
- Tu pie mums apmeklē polimērmāla nodarbības, pastāsti par šim nodarbībām, kādas viņas tev liekas, vai interesantas, ko jūs tur darāt un kas ir polimērmāls?
- Polimērmāls ir līdzīgs plastilīnam un to tāpat kā plastilīnu no sākuma ar rokām jāmīca, lai viņš paliktu silts un mīksts, tad no tā var veidot dažādus priekšmetus, piemēram: krellītes, rokassprādzītes. Šīs formiņas, kad tās tiek izveidotas, ievieto cepeškrāsnī un tur tās tiek ceptas. Tām cauri ir izvērta drātiņa vai gumija un pēc šī procesa, kad patausta, paspaida, neticas, ka tas ir polimērmāls.
- Kā tev patīk šīs nodarbības?
- Liekas interesanti, pirmā nodarbība man atsita atmiņā laiku, kad gāju skolā pirmajā klasītē, kad no plastilīna mēs veidojām ābolus.
- Kas bija pirmā lieta, ko tu uztaisīji no polimērmāla?
- Pirmā lieta, ko uztaisīju, bija krellītes.
- Vai daudz krelles ir uztaisītas?
- Nē, pagaidām man polimērmālā ir bijušas divas nodarbības, esmu uztaisījis krellītes un rokassprādzi.
- Kā tev liekas, vai šādas nodarbības vajadzētu turpināt?
- Es domāju, noteikti, jo šādi darinājumi ir diezgan interesanti un, kad cilvēki to darina paši savām rokām tās lietiņas, tas ir interesanti un pašam prieks, ka to var padarīt.
- Un kā jums ar pasniedzēju?
- Pasniedzēja tiešām ir jauka, pretīmnākoša, vārdā Sandra.
- Cik ilgi notiek viena nodarbība?
- Viena nodarbība notiek aptuveni trīs stundas.
- Vai daudz cilvēki iet uz šīm nodarbībām?
- Jā, vienmēr ir pilns kabinets.
- Cik apmēram, seši, septiņi? 
- Apmēram astoņi, ja es nemaldos.
- Par polimērmāla nodarbībām tu teici, ja būs iespēja, tad turpināsi, labi, tagad jautājums tāds, varbūt tev ir kāda aizraušanās?
- O jā! Mans hobijs ir mūzika, ļoti patīk dziedāt, mēs esam gana muzikāla ģimene. Tēta brālis spēlē ballēs, tētis šad tad paņem akordeonu, tad mēs padziedam dziesmas pie galda. Atceros, kad gāju bērnudārzā, Bulduros ir speciālais bērnudārzs, spēlēdamies ar mantiņām, pirmo dziesmu es dziedāju “Es karā aiziedams” nezinādams, ko tas karš nozīmē, tāds piecgadīgs puika dziedādams visādas dziesmas. Tagad dziedu Dundagas pagasta jauktajā korī, esmu dziedājis dažādos koros, vienreiz mūžā esmu piedalījies Vislatvijas dziesmu svētkos ar pieaugušajiem Mežaparkā. Ir bijuši pasākumi, kur ir dziedāts gan duetā, gan solo, esmu piedalījies Dundagas novada talantu konkursā, kurš notiek gan Kolkā, gan Dundagā. Pats mazliet esmu paspēlējis, esmu nedaudz mācījies, mēģinu dungot, ir kuras izdodas nospēlēt un kuras neizdodas, klausos no dažādiem mūzikas avotiem dziesmu vārdus, atceros un tad dziedu.
- Lai tad tev veicās arī turpmāk gan ar nodarbībām, gan ar mūziku. Man intervijas beigās parasti ir jautājums, vai tev ir kāds novēlējums?
- Bez šaubām, cilvēki kuri vēl neapmeklē nodarbības, tiešām, nesēdiet mājās, ja jūs aicina, nāciet. Arī paši interesējaties, dodaties uz nodarbībām, tiešām šeit ir pretimnākoši pasniedzēji, darbinieki vienmēr palīdzēs, ja kaut kas neizdosies, jo četrās sienās sēdēšana, personīgi pēc savas pieredzes zinu, nav tas.  Esmu sabiedrisks cilvēks, sabiedrībā patīk būt - nāciet sabiedrībā, mēs esam draudzīgi visi tā kā ģimene, droši!
- Paldies par interviju un lai veicas! 
 

Projektam grantu piešķīris nodibinājums „Borisa un Ināras Teterevu fonds”, labdarības programmas “Maizes rieciens” ietvaros. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.