Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.01.2015 Autors: LNB


Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 
2009.–2014.g. perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas
„Nevalstisko organizāciju projekta programma” un 
Sabiedrības Integrācijas fonda finansētais projekts
 
„Esi aktīvs un iesaisties!” 
Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/020/002
 
Noslēdzies EEZ projekts "Esi aktīvs un iesaisties!"

Liepājas Neredzīgo biedrībā š.g. 31.janvārī noslēgsies 2013.gada. 14.oktobrī uzsāktais Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014.g. perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju projektu programma” un Sabiedrības Integrācijas fonda finansētais projekts „Esi aktīvs un iesaisties!” Nr. 2012/EEZ/PP/1/MAC/020. Kopējais projekta īstenošanas laiks bija 16 mēneši, savukārt nodarbības projektā notikušas 15 mēnešus, tas ir  līdz 2014.gada 31.decembrim.
Projekta līdzfinansējums 95% apmērā tika piešķirts no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un 5% no Latvijas valsts, savukārt 10%  finansējumu nodrošināja pats projekta realizētājs – Liepājas Neredzīgo biedrība. 
Projekta galvenais mērķis bijis veicināt cilvēku ar invaliditāti, pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku sociālo iemaņu un darba pamatprasmju attīstību, iesaistot viņus sociālās rehabilitācijas programmā, veicinot integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos darba tirgū un sociālās nevienlīdzības mazināšanu, paralēli uzsākot Latvijā inovatīva Sajūtu parka izveidi sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs” Vērgales pagastā.
Galvenie rezultāti – apgūstot jaunas prasmes un iemaņas mērķa grupas dalībniekiem tiek dota lielāka iespēja būt sociāli aktīvākiem, veicināta iekļaušanās sabiedrībā uzlabojot mērķa grupas dalībnieku sociālās un funkcionālās prasmes. 
Projekta partneris EEZ projektā „Esi aktīvs un iesaisties!” bija Norvēģijas Neredzīgo asociācija (Norwegian Blind Association), tā viens no galvenajiem uzdevumiem bija piedalīties projekta aktivitātes „Sajūtas parka izveides uzsākšana sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”” Sajūtu parka izveidē. Arī pēc projekta beigām sadarbībā ar Norvēģu partneriem tiks pilnveidoti sociālās rehabilitācijas pasākumi lauku vidē – sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā.
Projekta laikā projektā tika iesaistīti 30 pirmspensijas un pensijas vecumu sasniegušās personas, kuras ir bez darba un 70 personas ar dažāda veida invaliditāti ne tikai no Kurzemes, bet arī no  Latgales, Zemgales, Vidzemes un  Rīgas. 
Projektā notikuši arī 9 dažādi nodarbību moduļi: 
Saskarsmes un radošās pašizteiksmes modulis; 
Modulis „Dzīves skola”; 
Informāciju tehnoloģiju modulis; 
Pielāgoto fizisko aktivitāšu modulis; 
Floristikas un dekoratīvās apstrādes modulis; 
Klūdziņu pīšanas modulis;
Filcēšanas, ādas apstrādes un zīda apgleznošanas modulis; 
Mājamatniecības darba veikšanas modulis un „Dārza darbi”. 
Projektā notiekošās aktivitātes  notikušas gan Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, gan sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”. Katram mērķa grupas dalībniekam projektā tika paredzētas 400 nodarbību stundas.
 
 
Projekts tiek īstenots izmantojot EUR 89 992,06 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību
 
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 
Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. 
Projekta finansējuma mērķis ir LNB notiekošo nodarbību atbalstam.
Par informatīvā materiāla saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība. JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.