Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.10.2018 Autors: LNB

      
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts

„NĀC DARBOTIES UN PIEDZĪVO PĀRMAIŅAS!”

Nr.678/2.2.29.2.

15. oktobrī Liepājas Neredzīgo biedrībā notika gadskārtējai Baltā spieķa dienai veltīts svētku pasākums, kura mērķis bija sumināt un apbalvot tos Liepājas Neredzīgo biedrības biedrus un brīvprātīgos, kuri pēdējā gada laikā pašaizliedzīgi veltījuši savu laiku cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā.
Kā jau ierasts pēdējo gadu laikā, arī šogad svētku pasākums notika Liepājas Neredzīgo biedrības lielajā zālē. Atšķirībā no citiem gadiem, šis gads bija īpašs, jo šogad Starptautiskā Baltā spieķa diena Liepājas Neredzīgo biedrībā tika atzīmēta jau divdesmito reizi. Tas nozīmē, ka ne tikai Latvija šogad svin apaļu gadskārtu jeb savu simtgadi, bet arī Liepājas Neredzīgo biedrība atzīmē apaļu gadadienu kopš pirmā šāda veida pasākuma organizēšanas.
Kā iepriekš ierasts, arī šogad galvenajā daļā bija svinīgs pasākums, kuru vadīja Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un sociālā rehabilitētāja Nora Liparte. Kopumā uz svinīgo pasākumu ieradās gandrīz 300 cilvēki, kuri pasākuma laikā varēja ne tikai atskatīties uz biedrības pēdējā gada laikā paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm, bet arī baudīt muzikālus priekšnesumus Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas trio meitenēm, kuras izpildīja brīnišķīgus skaņdarbus uz flautas, vijoles un čella. Šogad pasākumā muzicēja arī misijas ansambļa meitenes un divi biedrības biedri, kuri priecēja klausītājus ar savu klavierspēli. Kā katru gadu, arī šogad tika dots vārds viesiem, kuri bija ieradušies sveikt biedrību, tās biedrus, brīvprātīgos un darbiniekus. Šogad svētkos biedrību sveica viesi no Liepājas Sporta pārvaldes, Liepājas enerģijas, Liepājas pilsētas domes sociālā dienesta, Liepājas domes, Valsts sociālās aprūpes centra Kurzemes filiāles “Iļģi”, kā arī no pāris nevalstiskajām organizācijām un SIA “Neredzīgo biedrības” Liepājas uzņēmuma. Koncerta noslēgumā ar jestru priekšnesumu uzstājās kapela “Luste”.  Savukārt, pēc svinīgās daļas ikviens varēja ļauties savstarpējai komunikācijai un deju soļiem muzikanta Alda Briljonoka vadībā.
Arī šogad cilvēki kuri snieguši vislielāko ieguldījumu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā Liepājas Neredzīgo biedrībā un “Dvēseles Veldzes dārzā” tika apbalvoti par savu pašaizliedzīgo darbu. Jāatzīst, ka neierasti, bet šogad šo apbalvojumu biedrības pārstāvji saņēma jau 13. oktobrī, kad tiem tika dota iespēja doties uz koncertzāli “Lielais dzintars”, kurā notika koncerts “Koka simfonijas”. Koncertā uzstājās augstas klases mūziķi, kuri izpildīja skaņdarbus uz tādiem pūšaminstrumentiem kā flauta, saksofons, oboja, klarnete un fagots. Pēc koncerta Liepājas Neredzīgo biedrības interešu pulciņa vadītājs Aigars Bušs atzina: “Koncerts  bija ārkārtīgi saistošs un baudāms manai dvēselei. Man ārkārtīgi patīk simfoniskā orķestra izpildītie skaņdarbi, taču visvairāk izbaudīju klarnetes skaņas. Neierasti šķita dzirdēt saksofonu. Uzskatu, ka, ja cilvēkam ir iespēja tikt uz šādu koncertu, it īpaši par velti, šāda iespēja ir jāizmanto”. 
Arī šis gads nav izņēmums, tādēļ 17. oktobrī tika rīkota ierastā ielu akcija, kura šogad notika Ūliha un Republikas ielu krustojumā un sākotnēji tiek rīkota, lai sabiedrībā veicinātu izpratni par cilvēku ar redzes invaliditāti iekļaušanos ceļu satiksmē. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti un laisti pāri ceļam. Šī akcija ir atgādinājums autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam tiek atgādināts, ka arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki piedalās ceļu satiksmē un viņi ir atpazīstami pēc baltā spieķa.
Taču no 16. – 19. oktobrim, Liepājas Neredzīgo biedrībā Liepājas  pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta „Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!” ietvaros, visi interesenti tika aicināti klātienē iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrību, tās biedriem un viņu darbību. Tikšanās notika ekskursiju veidā, kuras vadīja biedrības valdes loceklis un pieredzējis gids Aigars Bušs. Ekskursijas laikā interesentiem bija iespēja izstaigāt biedrību aizvērtām acīm, kā arī apskatīt biedrībā tapušo rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, tapojumus, ādas izstrādājumus, keramikas izstrādājumus un filcēšanas nodarbībās tapušos darbiņus.

Pilnu prezentāciju par Liepājas Neredzīgo biedrības paveikto kopš 2017. gada oktobra līdz 2018. gada oktobrim iespējams aplūkot un lejupielādēt šeit: Pārskats par padarīto no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada oktobrim

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Projektu finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas neredzīgo biedrība.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Šī gada Starptautiskā Baltā spieka diena tika plaši atzīmēta LNB gan ar svētku koncertu, biedrības biedru darināto darbu izstādi un ielu akciju. Plašāka informācija www.redzigaismu.lv

A post shared by Liepājas Neredzīgo biedrība (@liepajasneredzigobiedriba) onFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.