Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.11.2018 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta
„Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!”
Nr.678/2.2.29.2. ietvaros

Š.g. 23. novembrī Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, viņu atbalsta personas un darbinieki Liepājas pilsētas pašvaldības finansēta Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta “Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!” Nr.678/2.2.29.2. ietvaros devās ekskursijā uz “Piena muižu”, kas jau vairākus gadus priecē dažāda vecuma apmeklētājus gan ar izglītojošām ekskursijām, gan dažādiem relaksācijas pakalpojumiem.

Šoreiz ekskursijas dalībnieki devās ekskursijā, lai iepazītu “Piena muzeju”, kura neierastākais elements ir Baltijā vienīgā runājošā govs Venta ar teliņu Druvi, kas “Piena muzejā” atrodas jau kopš 2014. gada. Pateicoties smalki izstrādātajai Ventai, ekskursijas dalībnieki varēja ne tikai dzirdēt par piena radīšanas procesu, bet arī aplūkot piena veidošanos govs ķermenī. Ekskursijas turpinājumā ikviens interesents varēja gan atsvaidzināt savas zināšanas, gan pirmo reizi izmēģināt govs slaukšanu, pateicoties muzejā atrodamajai mākslīgajai govij, kas imitē īstas govs slaukšanu.   

Vislielāko atzinību no ekskursijas dalībniekiem ieguva turpmākā atrakcija – sviesta kulšana. Šajā aktivitātē dalību ņēma liela daļa ekskursantu gan kuļot sviestu ar rokām, gan aktīvi komentējot notiekošo. Pateicoties aktīvākajiem ekskursijas dalībniekiem, visai grupai bija iespējams nogaršot pašu gatavoto sviestu, kas palīdzēja remdēt radušos izsalkumu.
Pēc nelielās ieturēšanās viesi bija laipni aicināti uz blakus ēku, kur bija iespējams aplūkot dažādus muzeja eksponātus, līdzīgi kā iepriekšējā ēkā. Kopumā ekspozīcijā bija iespējams ne tikai klausīties par piena rūpniecību Latvijā, bet arī aplūkot iekārtas ar kurām tika apstrādāts iegūtais piens. Papildus tam ekspozīcija apvieno arī agrāk izmantotas sviesta eksporta kārbiņas un stikla piena pudeles, kā arī daudz citu priekšmetu.
 

Ekskursija laikā bija iespējams nedaudz ielūkoties “Piena muzeja” vēsturiskajos pirmsākumos. Muzeja aizsākumi meklējami jau 20. gadsimta septiņdesmitos gados. Pateicoties tolaik saņemtajam uzdevumam no Gaļas un pienrūpniecības ministrijas Jelgavas piena kombinātam tika uzdots izveidot muzeju. Finansiālo grūtību dēļ tikai vēlāk tika saņemta atkārtota atļauja pienrūpniecības muzeja tapšanai. Muzejs tika izveidots vienā no kompleksa “Kalnmuiža” ēkām, kura Ulmaņlaikos tika celta kā pēdējā pienotavas ēka. 1985.gada 25.maijā Kuldīgas rajona Sieksātē tika atklāts pirmais un vienīgais „PSRS Pienrūpniecības muzejs”. Kopš tā laikā muzejs pārcietis gan vieglus, gan ne tik vieglus brīžus. Neraugoties uz šīm grūtībām, arī šobrīd šajā vietā ir atrodama informācija un dāvināti eksponāti no dažādiem piensaimniecības uzņēmumu pārstāvjiem un interesentiem, kā arī citos veidos iegūtas relikvijas par Latvijas pienrūpniecības pirmsākumiem sākot no 1861.gada.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Projektu līdzfinansēja Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.
 

 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.