Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.10.2017 Autors: LNB

   

No š. g. 2017. gada 1. novembra līdz 2019. gada 30. aprīlim Liepājas Neredzīgo biedrība projekta LLI – 212 "Saredzi citādāk” ietvaros, cilvēkiem ar I., II., III. grupas invaliditāti (prioritāte cilvēkiem ar redzes invaliditāti) piedāvās sociālā pakalpojuma teorētiskas un praktiskas nodarbības – Mājturībā un dārza darbos, Mājamatniecībā, Datorapmācībā un Apmācībā pilsētvides pieejamībā (orientēšanās, pludmales pieejamības komplekss, taktilās kartes u.t.t.)
Mājturības un dārza darbu nodarbībās tiks apgūtas mājas un lauku darbu  zināšanas, prasmes un pieredze, respektējot dabas ritmu un dārza kalendāru. Teorētiski un praktiski izzinātas tādas tēmas, kā veselīgs uzturs, ēdienu gatavošana, ēdiena pasniegšanas noteikumi un galda kultūra, ikdienas un svētku galda klājumi viesībām, ražas novākšana un saglabāšana ziemai u.c. Nodarbības plānotas nelielās grupās.
Mājamatniecības nodarbībās būs iespējas iemācīties dažādu sīku ikdienas sadzīves priekšmetu remontdarbiņus (piem., gludekļu, kontaktu, ūdens krānu labošana utt.). Nodarbības notiks ne tikai biedrības telpās, bet arī sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”. Lauku vidē mērķgrupas dalībniekiem būs iespēja apgūt iemaņas galdniecībā, tai skaitā kokapstrādē (krāsojot, naglojot, lakojot utt.). Apgūtās prasmes un zināšanas mērķgrupas dalībnieki turpmāk varēs pielietot savā ikdienā. Nodarbības plānotas gan nelielās grupās, gan individuāli.
Datorapmācības nodarbībās ar pielāgotiem datoriem vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem individuāli varēs apgūt speciāli vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem izstrādātas runājošas programmas JAWS un Zoomtext, kā arī apgūt   programmas MS Excel, MS Word, Skype, sociālo tīklu lietošanu, informācijas meklēšanu un saglabāšanu, i-bankas lietošanu. Ikvienam interesentam būs iespēja saņemt informāciju par  jaunumiem IT jomā, mobilo tālruņu lietošanu u.c.
Apmācības pilsētvides pieejamībā nodarbību vadītāja vadībā notiks Liepājas pilsētvidē nelielās grupās, lai iepazītu Liepājā esošās  taktilās kartes,  apskatītu un iepazītu interesantākos apskates objektus Liepājā, pludmales pieejamības kompleksu un tajā piedāvātās aktivitātes. Nodarbības šajā aktivitātē uzsāksim sākot no 2018.gada maija.
Nodarbības atkarībā no to veida notiks Liepājas Neredzīgo biedrībā, Ganību ielā 197/205, Liepājā un sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā „Dvēseles veldzes dārzs” Pāvilostas novadā, Vērgales pagastā, Ziemupē un Liepājas pilsētvidē.
Pakalpojumu sniedzējs nodrošina visus nepieciešamos materiālus, kas nepieciešami nodarbību sekmīgai organizēšanai.
 
Informējam, ka pieteikšanās nodarbībām notiek Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļā vai zvanot pa tālruni 26056026 Zandai vai Jeļenai. Bez tam projektā iespēja ir iesaistīties ne tikai Liepājas pilsētā dzīvojošiem cilvēkiem ar invaliditāti.
 
Projektu finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība ar Interreg Latvija –Lietuva programmas 2014.-2020. projekta LLI -212 “Saredzi citādāk” atbalstu. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.