Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.03.2018 Autors: LNB


A/S „Latvijas valsts meži” 
finansēts projekts
„Sociālās palīdzības programmas ietvaros”
Nr. 7.5./LVM/18/15
Liepājas Neredzīgo biedrībā
 

Biedrībā tiks īstenots A/S "Latvijas valsts meži" sociālās palīdzības programmas projekts

Fonda „Ziedot.lv” un A/S „Latvijas valsts meži” finansētā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros no š.g. aprīļa līdz 31.oktobrim tiks atbalstītas Liepājas Neredzīgo biedrībā divas interešu aktivitātes – keramika un dārza darbi cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un senioriem ar funkcionāliem traucējumiem. Nodarbības notiks sešus mēnešus un ļaus ar prieku ikvienam interesentam mērķtiecīgi pavadīt savu brīvo laiku, piepildot to ar jēgpilnām nodarbēm, jaunu prasmju apguvi un pozitīvu komunikāciju.
Keramikas nodarbības būs pavisam jauns piedāvājums, ļoti piemērots nodarbošanās veids arī pilnīgi neredzīgiem cilvēkiem, jo viss tiek paveikts, izmantojot tausti. Darbs ar mālu lieliski attīstīs roku muskulatūru, vienlaikus sniedzot relaksāciju, attīstot radošās prasmes, stiprinot gribu un pacietību. Nodarbību vajadzībām tiks iegādāta speciāla keramikas apdedzināšanas krāsns un citi tām nepieciešamie darba rīki. Nodarbības vadīs pieredzējis keramiķis. Keramikas nodarbībās apgūtās zināšanas un prasmes perspektīvā var būt labs pamats, lai no jauniesācēja jeb, kā tautas pasakās stāsta, zeļļa, izveidotos labs meistars, kurš ar saviem izstrādājumiem iepriecina citus, piedalās tirdziņos vai māca citiem to, ko iemācījies pats.
Dārza darbu nodarbības notiks sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē dārznieka vadībā. Tiks veikti teritorijas labiekārtošanas darbi,  atkarībā no sezonas, dažāda veida dārza darbi. Tiks apgūtas iemaņas augsnes sagatavošanā, augu mēslošanā, zaru izzāģēšanā, stādīšanā, sēšanā, augu iepazīšanā, klūgu audzēšanā u.c. Tiks ravēts, veidoti dekoratīvo un kultūraugu stādījumi (zemenes, avenes, augļu dārzs, dārzeņi, klūgas), tiks kopts, laistīts un ievākta raža, novākti un ieziemoti dārzeņi. Novāktā raža tiks izmantota kopīgu ēdienreižu gatavošanā un izlietota cilvēku ar invaliditāti un senioru vajadzībām. Uz nodarbībām lauku vidē dalībniekus nogādās biedrības mikroautobuss.
Kopā projektā esam plānojuši iesaistīt 84 mērķa grupas dalībniekus, cilvēkus no dažādām Latvijas malām.
 
Sīkāka informācija par projektu un tā aktivitātēm Liepājas Neredzīgo biedrībā Ganību ielā 197/205 vai zvanot uz biedrības projekta daļu 26056026 vai 63407141, katru darba dienu no plkst.9:00 līdz 17:00.
 
Projektu finansē A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programma, ko administrē “Fonds “Ziedot.lv”. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.