Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.11.2011 Autors: LNB

Cilvēks ar balto spieķi 


Laiks 6:19 

www.redzigaismu.lv 


6:02

Vai pamanīs cilvēku ar balto spieķi?

27.05.2009
Liepājas Neredzīgo biedrībā vakar notika filmas "Cilvēks ar balto spieķi" prezentācija.
Tajā piedalījās filmas idejas autori un veidotāji – Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis, filmu studijas "Libavas filma" vadītāja Kristīne Jākabsone, Liepājas Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs, Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, kā arī autoskolu pārstāvji. Sešu minūšu garā filmiņa ataino dažādas reālas situācijas mūsu ielās brīžos, kad brauktuvi šķērso cilvēki ar īpašām vajadzībām, gan neredzīgie, gan ar kustību traucējumiem, ratiņkrēslos. Lai gan satiksmes noteikumu 161. pants paredz, ka autovadītājiem gājējs ar balto spieķi jālaiž pāri ielai jebkurā vietā, daudzi to ignorē. Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis to pieredzējis tajās daudzajās Baltā spieķa dienas akcijās, ko vairāk nekā desmit gadu gaitā organizējis Liepājā, taču cer, ka situācija uzlabosies. 
Filmas režisore Kristīne Jākabsone studijas "Libavas filma" līdzdalību filmas tapšanā uzskata par pilsoniskās atbildības uzņemšanos par liepājniekiem uz ielas. Viņa pati ir autovadītāja un triju bērnu māte, tāpēc viņai svarīga drošība ielās. Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs savukārt uzskata, ka sabiedrība vēl nav gatava redzēt to, kas notiek ielās, atsevišķi autovadītāji filmēšanas laikā pat bijuši ņirdzīgi noskaņoti pret neredzīgajiem cilvēkiem. Viņaprāt, galvenais ir zināšanu trūkums.
Filmiņa to palīdzēs novērst. Tās ierakstu videodiskos nodos Liepājas autoskolu pārstāvjiem.
Līvija Leine,Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.