Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.08.2010

Mūsu avīzītes pirmajā numurā tika izsludināts konkurss par šī izdevuma nosaukumu. Patīkami atzīmēt, ka jūs bijāt ļoti atsaucīgi lasītāji un priekšlikumi tika iesūtīti ne tikai no Liepājas, bet arī no Kuldīgas, Aizputes, Medzes, Grobiņas un pat Tukuma. Liels paldies visiem par piedalīšanos! Kopumā bija apaļi septiņdesmit nosaukuma varianti. Arī tematiski tos it kā var sadalīt grupās. Bija nosaukumi, no kuriem viena daļa pat atkārtojās vairāku cilvēku priekšlikumos, piemēram, skaidrība, gaisma, gaismiņa, stars, stariņš, saules stars, gaismas stars, dvēseles gaisma, gaisma tumsā, neredzīgo acis, mūsu starmetis, sirdsgaisma, atspulgs, varavīksne. Varbūt tas rāda to, cik ļoti cilvēks vēlas sargāt un saglabāt to, kas varētu aizstāt zaudēto acu gaismu.
Daļa nosaukumu bija pat liriski un poētiski, piemēram, gaišās nākotnes atspulgs, rītausma, rītazvaigzne, sirdsbalss, ausma, atblāzma, atspulgs. Daļa nosaukumu izpauda apņēmību un vēlmi darboties, piemēram, zinātkāriem, vienoti kopā Liepājā, sveiks, možums, satvēriens, attīstība, uz priekšu! uz augšu! attīstība, tvēriens, mūsu spēks, mēs esam! skats nākotnē, drosme, celies un staigā! es gribu un varu! dzīvotprieks. Daļa nosaukumu bija visai neparasti, piemēram, kurmītis, purenīte, zvaniņš, neredzīgo baterija, luksofors, redzīgie punktiņi (domāts braila raksts). Bija nosaukumi, kas arī ikdienā tiek saistīti ar redzes invalīdiem, piemēram, baltais spieķis, LNB palīgs, neredzīgo acis, neredzīgo ziņas. Vēl bija tādi nosaukumi, kā, avīze visiem, Kurzemes ziņas, mana pasaule, liktenis, līdzcilvēks, es sabiedrībā. Nav iespējams uzskaitīt visus piedāvātos nosaukumus, bet par uzvarētāju esam izvēlējušies Leona Stolovsa piedāvāto "Gaisma tumsā".
Ļoti līdzīgu nosaukumu "Gaismas stars tumsā" piedāvāja Edgars Grīnbergs. Speciālbalvu saņems Gunita Pirtniece no Kuldīgas par visvairāk iesūtītajiem variantiem, jo to bija vairāk kā divdesmit.

Bet šo nelielo pārskatu gribētu pabeigt ar pantiņu, ko iesūtīja Fricis Svipsts:

Ierosme
Lai vienmēr ierosmi no avīzītes rodam,
Tai labus vārdus ceļamaizei dodam:
Lai gājiens vienmēr droši sokas,
Kā balto spieķi turot rokās.

Izdevuma redaktore D. VaranauskaFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.