Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.08.2010

Gatavošanās gaidāmajām pašvaldības vēlēšanām ir pārņēmusi arī Liepāju. Vēlētājiem būs, ko padomāt un pārdomāt, pirms izvēlēties labākos, gudrākos un centīgākos tautas kalpus. Vairākas partijas ir izrādījušas interesi arī par invalīdu problēmām un griezušās pie mūsu organizācijas, lai mēs palīdzētu izstrādāt šo partiju sociālo programmu. To mēs labprāt arī izdarījām un, ievēlēšanas gadījumā, attiecīgās partijas varēs parādīt savu labo gribu, cenšoties programmu izpildīt. Invalīdi ir gandrīz desmitā daļa no sabiedrības, bet savā situācijā pienācīgu atbalstu nesaņem. Šeit dosim nelielu ieskatu minētajā programmā.
Izglītība. Jāapmaksā asistentus invalīdiem kuriem tas izglītības apguves procesā ir nepieciešams Redzes invalīdus apmācību procesā jānodrošina ar mācību materiāliem braila rakstā, kasetēs, speciālām tehnoloģijām - ekrānlupu, datora Braila rindu, "runājošo" Jaws un palielinošo Zoom Text programmu datoram. Jāizveido invalīdu Informācijas un apmācību centrs, kas nodrošināts ar informāciju tehnoloģijām un Interneta pieslēgumu. Nodarbinātība. Svarīgi ir stiprināt cilvēka ticību saviem spēkiem un attīstīt pārliecību par to. ka arī pašam iespējams iesaistīties savu problēmu risināšanā Uzņēmējiem, kas ņem darbā invalīdus, jāpalīdz nomaksāt darba devēja sociālo nodokli. Sadarbībā ar Nodarbinātības Valsts aģentūru jāveicina invalīdu darbā iekārtošana Vides pieejamība. Sabiedrība ir atbildīga un tai ir pienākums veidot vidi kas pieņemama arī invalīdiem. Cilvēkiem ar redzes, kustību vai dzirdes traucējumiem jābūt iespējai pārvietoties vidē, atbilstoši plānotajai būves funkcijai. Jāuzlabo pieejamība, veidojot skaņas luksoforus, kontrastējošu krāsojumu, uzrakstus Braila rakstā, katrā jaunbūvē celtniecības procesā veikt ekspertīzi, lai pārbaudītu to atbilstību būvnormatīviem.
(turpinājums nākamajā numurā)Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.